Ale panna młoda… wróciła do domu w szaro-brązowej sukni, jej welon miał zielonkawy kolor.

Żadne wesele, które pamiętam nie przebiegło bezproblemowo, byli walczący mężczyźni , pojawił się były pani młodej lub były inne zabawne lub tragiczne wydarzenia , ale ślub mojego młodszego brata, Aleksa, i jego narzeczonej, Sary, był zupełnie inny, a wszystko dlatego, że to oni spowodowali wielką wpadkę!

Aleks i Sara byli przyjaciółmi od dzieciństwa, nasza wioska jest mała i wszyscy się znali. Pozostali przyjaciółmi nawet wtedy, gdy wyjechali do różnych miast na studia, a po roku rozłąki zdali sobie sprawę, że się kochają. Trzy lata później postanowili się pobrać. Rodzice kochali swoje dzieci, więc pomogli im zorganizować wymarzone wesele, a nowożeńcy po ślubie postanowili zostać na wsi, nie lubili zgiełku miasta. Sara bała się dużych tłumów, a w mieście nie da się tego uniknąć.

Pokochali wieś, wiedzieli, że będą musieli ciężko pracować, aby dobrze żyć, ale to ich nie przerażało, byli przyzwyczajeni do wczesnego wstawania i pracy w polu.

Co więcej, Aleks ma też pracę na wsi , w firmie ojca, a Sara miała zajmować się domem, by wszystko było w jak najlepszym porządku, zwłaszcza, że dom odziedziczyli po starej babci, która jeszcze żyła, więc teraz młoda kobieta musiała zająć się także nią.

Wesele się udało, bez żadnych wpadek, więc wszyscy goście pojechali do domu autobusem, ja z żoną wieźliśmy rodziców, a brat Sary miał podwieźć parę młodą, nie pił. Nowożeńcy byli zmęczeni, więc nie obchodziło ich, obok kogo usiądą, byle tylko mogli się jak najszybciej położyć.

W połowie drogi samochód brata zepsuł się i utknął w błocie w lesie, nie było zasięgu i nie przejeżdżały tamtędy żadne samochody. Mieli dwie opcje: czekać do rana na samochód lub wrócić do domu. Nowożeńcy wybrali to drugie , ale brat został, nie chciał opuścić samochodu. Przez pierwsze dwa kilometry poruszali się pewnie i nie czuli zmęczenia, Sara nawet podwinęła swoją sukienkę, aby jej nie pobrudzić, ale potem oboje zaczęli tracić siły.

Panna młoda zdjęła obcasy i nie podnosiła już sukni, teraz ciągnęła ją po ziemi i zbierała wszystko, co mogła. Pan młody musiał się mniej starać,  jego buty były rozmazane, a spodnie trochę pomięte, ale panna młoda… wróciła do domu w szaro-brązowej sukni z łopianami prawie na biodrach, jej welon również miał zielonkawy kolor.

Kiedy babcia zobaczyła wnuczkę, najpierw zaczęła się krzyżować i modlić, a kiedy powiedzieli jej, co się stało, prawie płakała ze śmiechu, podobnie jak jej rodzice, którzy następnego dnia przyszli i zobaczyli “piękną śnieżnobiałą sukienkę”.

Jakie wpadki zdarzyły się na weselach, w których uczestniczyłaś lub na Twoim własnym?

Rate article
Ale panna młoda… wróciła do domu w szaro-brązowej sukni, jej welon miał zielonkawy kolor.