Co trzeba zrobić, żeby nauczyć się wstawać o 5 rano.

Wierzcie lub nie, ale od ponad dziesięciu lat wstaję o piątej rano i śpię do siódmej rano tylko w weekendy. Chciałbym powiedzieć, że taki tryb życia bardzo mi odpowiada i pomógł mi wiele osiągnąć w życiu.

Jak można przyzwyczaić się do tak wczesnego wstawania? To bardzo proste. Trzeba tylko jasno odpowiedzieć sobie na dwa pytania: jak i dlaczego to robić. Naukowcy ustalili, że dorośli powinni spać od siedmiu do dziewięciu godzin.

Dlaczego warto budzić się tak wcześnie? Powody mogą być dwa. Pierwszy powód: jest to konieczne, ponieważ do pracy jest daleko. Nawet jeśli się nie chce, to i tak trzeba wstać. I drugi powód: człowiek wstaje, bo tak jest mu wygodnie. Może poświęcić kilka godzin dla siebie, pomyśleć i przeanalizować wszystko bez pośpiechu. Ten czas człowiek może wykorzystać na przemyślenie swoich poglądów, na zrozumienie siebie, na zaplanowanie dnia.

Okazuje się, że wielu ludzi sukcesu wstaje bardzo wcześnie. Oczywiście, aby wcześnie wstać, nie należy kłaść się późno spać. Ważne rzeczy powinno się robić rano: kiedy jesteśmy obudzeni i dobrze wypoczęci. Jak przyzwyczaić się do wstawania o piątej rano?

Trzeba to robić stopniowo. Wystarczy codziennie przez tydzień wstawać pięć minut wcześniej i tyle. W ten sposób z czasem uda się skrócić ten czas do piątej rano.

Aby móc wstawać tak wcześnie, trzeba wcześnie kłaść się spać. Jeśli położysz się spać po północy, będziesz mógł wstać o piątej rano. Ale tylko przez kilka dni. A potem będziesz chodził jak zombie. Przecież człowiek potrzebuje od siedmiu do dziewięciu godzin snu, aby czuć się normalnie.

Oto zasady dobrego snu, których należy przestrzegać.

1. Najlepszą porą na sen jest czas między 22.00 a 5.00 rano.
2. Staraj się kłaść do łóżka o tej samej porze. Wtedy łatwiej będzie się obudzić.
3. Staraj się nie budzić w nocy. Aby dobrze spać, nie powinieneś jeść cztery godziny przed snem.
4. Należy spać na wygodnym łóżku, z wygodną poduszką i w wygodnej piżamie.
5. Należy opracować rytuał na czas snu. Na przykład czytanie książki lub słuchanie cichej i spokojnej muzyki.
6. Aby dobrze spać w nocy, przed pójściem do łóżka należy zapomnieć o wszystkich problemach i kłopotach.

7. Wskazane jest, aby wstawać, gdy tylko zadzwoni budzik.
8. Znajdź sobie grupę ludzi o podobnych poglądach. Wtedy łatwiej będzie przyzwyczaić się do wczesnego wstawania.

Rate article
Co trzeba zrobić, żeby nauczyć się wstawać o 5 rano.