Dlaczego twoi rodzice wysłali syna bez pieniędzy? Dlaczego muszę dawać pieniądze nieznajomym?

W drodze do domu Artur nie mógł przestać myśleć o dziewczynie, która czekała na niego w domu. Ona już nazywa siebie jego “narzeczoną”, ale on tak nie myśli.

Poznał ją na imprezie, wypili dobrego drinka i poszli do domu. Rano obudził ją, ponieważ musiał iść do pracy i poprosił, aby się przygotowała do wyjścia , a ona powiedziała, że nie ma dokąd pójść i zostanie z nim przez jakiś czas. Od tego czasu nie próbował jej wyrzucić, ale dziewczyna jest przekonana, że on ją kocha i wkrótce uczyni ją swoją żoną.

Tego wieczoru byli w drodze na przyjęcie urodzinowe bliskiego przyjaciela. Dobrze się tam bawili, następnego dnia mieli dzień wolny i mogli dłużej pospać.

Ale następnego ranka wszystko poszło nie tak i o 8 rano ktoś zadzwonił do drzwi.

– Dzień dobry, do kogo przyszedłeś ? zapytał zaspany Artur, patrząc na stojącego przed nim 14-letniego chłopca.

– Cześć, przyszedłem zobaczyć się z siostrą. Mieszka tu – odpowiedział chłopak.

– Tak- odpowiedział, po czym wszedł do pokoju, by zawołać dziewczynę.

Zaspana, rozczochrana i z niezmytym makijażem z wczoraj, dziewczyna wyszła do chłopaka.

– Och, kochanie, poznaj mojego młodszego brata. Mama przysłała go do mnie na wakacje. Nie masz nic przeciwko, żeby z nami został, prawda?

Artur nie odpowiedział, poszedł zrobić kawę i obserwował dziewczynę , która umieściła brata w salonie i kazała mu spojrzeć na coś w Internecie, wręczając mu laptopa.

– Co to znaczy? zapytał ze złością mężczyzna.

– Co masz na myśli? Cóż, to jest mój brat, jesteśmy prawie rodziną, zostanie trochę, a potem wróci do domu.

– A jak długo potrwa to “trochę”?

– Ma trzy tygodnie wakacji.

Artur był bardzo zły na dziewczynę, która bezczelnie wtargnęła w jego życie, a teraz przyprowadziła do domu swojego brata. Nie spieszył się z wyrzuceniem dzieciaka, bo nie mógł uwierzyć, że rodzice pozwolili mu jechać do siostry, w takiej sytuacji.

Jednak najbardziej denerwowało go to, że nie mógł spędzić wolnego dnia w ciszy.

Następnego dnia obudził się o 5 rano, ponieważ umówił się z przyjacielem na wędkowanie i poprosił dziewczynę i jej brata, aby byli kiedy wróci. Szczeknęła coś w złości, ponieważ nie wyjaśnił jej gdzie jedzie na cały dzień.

Dzień był udany dla Artura, wraz z kolegą złowili dużo ryb i świetnie się bawili. A kiedy wieczorem wrócił do domu, czekała na niego obrażona dziewczyna , która  pokazywała to na wszystkie możliwe sposoby, a potem tłumaczyła, że ona i jej brat nudzili się w domu.

– Czy ja wam zabraniam iść na spacer do miasta?

– Nie, ale potrzebuję na to pieniędzy, a ciebie nie ma w domu. Nadal nie powiedziałeś mi, gdzie one są, mimo że jesteśmy razem od miesięcy.

– I nie zamierzam mówić. Dlaczego twoi rodzice wysłali go bez pieniędzy? Dlaczego muszę mu dawać pieniądze ludzie , którzy są mu obcy?

– Jak to obcy? – krzyknęła , urażona – Wkrótce będziemy rodziną!
– To już koniec. Jutro wyślij swojego go jak najdalej od mojego mieszkania.

Tej nocy dziewczyna spała oddzielnie,  rano, przed pracą, ponownie obudził go dzwonek do drzwi. W progu stali nieznani mu ludzie. Okazało się, że byli to rodzice jego “nieproszonych gości”, którzy przyjechali powiedzieć mu, jak źle traktuje swoją narzeczoną i przyszłych krewnych. Tym razem Arturowi puściły nerwy, odwrócił się do dziewczyny i powiedział:

– Pakuj się, czas wracać do domu, przyjechali twoi rodzice. Daję ci czas do mojego powrotu z pracy!

Kiedy mężczyzna wrócił, ani jej , ani jej brata nie było w jego mieszkaniu, a on wreszcie mógł odetchnąć, ponieważ w końcu zyskał długo oczekiwany spokój i wolność w swoim życiu.

 

Rate article
Dlaczego twoi rodzice wysłali syna bez pieniędzy? Dlaczego muszę dawać pieniądze nieznajomym?