Dopiero na starość doceniła wszystkie uroki ślubu.

Jej pierwsze małżeństwo zakończyło się rozwodem. Jej były mąż natychmiast znalazł inną , a ona wyjechała do swoich rodziców w wiosce. Barbara pracowała i w ogóle nie myślała o  życiu osobistym. Kobieta za bardzo kochała swojego małżonka,  była jeszcze młoda, będzie miała czas na urząd stanu cywilnego.

Mijały lata. Barbara z powodzeniem pięła się po szczeblach kariery i wróciła do miasta. Tam poznała Wiktora, który jej był przełożonym. Był starszy od niej, ale imponował jej jako mężczyzna. Po dwóch tygodniach szkolenia kobieta zdała sobie sprawę, że go lubi. Była nim zainteresowana,  lubiła go słuchać i była zdumiona jego mądrością.

W tym czasie miała 30 lat, a on 45. Pi jakimś czasie zaproponował jej, by zamieszkali razem. Miał dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa. Barbara zgodziła się. Szybko znalazła z jego dziećmi wspólny język i zastąpiła im matkę. Kobieta promieniała szczęściem, ponieważ myślała, że znalazła nową rodzinę. Po pięciu latach związku Barbara zaproponowała zalegalizowanie go , na co on odpowiedział:

– Po co ci  pieczątka? Żyjemy i jest dobrze!

Barbara wzruszyła ramionami, nie chciała się narzucać. Kochali się, może nie było sensu brać  ślubu. On dobrze zarabiał, traktował ją z szacunkiem, okazywał miłość – cóż więcej potrzeba kobiecie do szczęścia?

Minęło piętnaście lat. Dzieci dorosły, mają własne rodziny. Oni porobili remonty, kupili nowy samochód, a nawet dom za miastem.

Rok później Wiktor zachorował. Wszystkie ich oszczędności zostały wydane na leczenie i musiał zrezygnować z pracy. Barbara wzięła wszystko na siebie i opiekowała się nim. Nie poddawała się nawet w chwilach, gdy był przykuty do łóżka.

Dzieci rzadko go odwiedzały i dzwoniły. Żartowały, że wkrótce wyzdrowieje i przeżyje wszystkich. Barbara zdawała sobie sprawę, że  nie zostało mu wiele czasu. Rok udręki dobiegł końca. Był martwy. Barbara sama zorganizowała pogrzeb, a po stypie przeniosła się do domu za miastem. Jej samotność nie trwała długo.

Dzieci pojawiły się na progu i oświadczyły, że są spadkobiercami, a ona jest nikim.

– Mamo, tata wszystko przepisał na nas. Wystawiliśmy wszystko na sprzedaż, więc możesz tu zostać, dopóki nie znajdziemy kupca. Potem musisz wracać do siebie. Nie licz na nas, mamy własne rodziny i zmartwienia.

Barbara rozpłakała się, bo nigdy nie spodziewała się czegoś takiego po swoich dzieciach. Kobieta wychowywała je przez 20 lat i darzyła matczyną miłością. Była bardzo urażona, ale nie miała się komu poskarżyć. W wieku 50 lat została z niczym dzięki swojej dobroci i skromności.

Rano spakowała swoje rzeczy i pojechała do rodziców. Mieszka tam do dziś.

Jak dzieci mogą nie mieć wyrzutów sumienia? Widziały, ile wysiłku włożyła Barbara, ile czasu i pieniędzy pochłonął zakup nieruchomości i innych kosztowności… Nie tylko ojciec na to zarobił! Ale niestety nie da się tego udowodnić.

Rate article
Dopiero na starość doceniła wszystkie uroki ślubu.