– Hania jest chora, muszę iść do apteki. – Niedawno była chora. Czy ty mnie okłamujesz?

Dawid wrócił do domu zmęczony. Przed wakacjami klienci aktywnie składali zamówienia i wymagali od niego rzeczy niemożliwych. W mieszkaniu było cicho i pusto, a jego dziewczyna przeglądała swój telefon.

– Gdzie byłeś? – zapytała Sara.
– W pracy. Mnóstwo klientów, jestem zmęczony…

Poszedł do kuchni i zaczął grzebać w naczyniach. Nie znalazł nic poza sałatką i dietetycznymi kotletami. Barszcz byłby super… Sara nie gotowała normalnego jedzenia, bo pilnowała swojej figury. Powiedziała zresztą, że nie pisała się na gosposię. Dawid usiadł do kolacji, ale wtedy była żona przysłała wiadomość, że córka jest chora. Potrzebuje lekarstw. Rzucił wszystko i zaczął się ubierać.

– A ty dokąd idziesz? – zapytała nerwowo Sara.
Hania jest chora, muszę iść do apteki.
– Nie tak dawno tez była chora. Czy ty mnie okłamujesz?
– Dzieci w przedszkolu często chorują, ty tego nie rozumiesz.

Dawid ma już dość wymówek. Sara zawsze w takich chwilach była oburzona, bawiła się w obrażanie. Za 15 minut był już w mieszkaniu swojej byłej żony. Maria zaproponowała mu herbatę, nie odmówił, bo nie miał czasu zjeść kolacji. Dawid przytulił swoją córkę i zaczął oglądać z nią bajki.

Rok temu byli zwykłą rodziną. A potem coś przyszło mu do głowy i popełnił błąd – zamienił żonę i córkę na chwilę słabości, która teraz rozsadzała mu umysł.

Wszystko zaczęło się dla nich dobrze. Ale najwyraźniej trudności domowe, choroby córki i problemy finansowe spowodowały pęknięcie. Dawid musiał pracować bez dni wolnych, więc był wyczerpany. I wtedy pojawiła się Sara. Od razu zawróciła mu w głowie. Chciał o tym zapomnieć i zerwać z nią kontakt, ale dobrzy ludzie donieśli o wszystkim jego żonie.

Maria nie mogła wybaczyć i wniosła pozew o rozwód. I tak stracił to, co najcenniejsze – rodzinę. Mimo rozstania była żona nie ograniczała kontaktów między córką a ojcem, ponieważ istniała między nimi bardzo bliska więź. Dawid był gotowy przyjechać w każdej chwili, gdyby potrzebowali pomocy.

Podczas gdy córka brała lekarstwa, Dawid patrzył na swoją byłą żonę. Stała się inna, taka piękna i kwitnąca. Musiała mieć kogoś. Położyli córkę do łóżka i usiedli w kuchni. Maria nakarmiła byłego męża i zrobiła jego ulubioną herbatę. Pamiętała przecież. Dawid tak bardzo tęsknił za normalnym domowym jedzeniem i ciepłą atmosferą. W tych chwilach jedyne, o czym mężczyzna mógł myśleć, to jak mógł do tego dopuścić. Głupiec! Nie miał żadnego wytłumaczenia.

Mimo że było już po północy, Dawid nie chciał wracać do domu. Sara irytowała go, jej ciągłe upomnienia i docinki denerwowały go. A tutaj czuł się tak dobrze i swobodnie. Atmosfera jak w rodzinie.

Dawid jeszcze raz spojrzał na Marię. Tak bardzo chciał ją przytulić. Nie, to nie bliskość go interesowała, lecz ciepło duszy. Oddałby wszystko, aby odzyskać żonę. W tym momencie mężczyzna poczuł się jak chłopak na pierwszej randce, który bardzo chce, ale boi się pocałować swoją dziewczynę.

Odważył się wziąć Marię za rękę, ale zadzwonił telefon. To była Sara.
– Dobra, jest już późno. Muszę odpocząć – powiedziała Maria.
– Dobrze… Dobranoc.

Maria poszła wziąć prysznic, a Dawid postanowił zostać. Kiedy wyszła, była bardzo zaskoczona.

– Hania się budziła, więc zostałem.
– Dziękuję – uśmiechnęła się Maria.

Dawid pospieszył do swojej byłej żony i powiedział:
– Chcę z tobą zostać.
– Po co? Dawid, nawet nie zaczynaj. Wszystkio już dawno zostało załatwione.
– Mówisz o pretensjach. A ja cię kocham.
– Dawid, nauczyłam się żyć bez ciebie. Odejdź! W przeciwnym razie już nigdy nie poproszę Cię o pomoc.

Dawid wyszedł. Położył się w salonie, aby nie obudzić Sary. Nie czuł już do niej żadnych uczuć, wiedział, że czas to wszystko zakończyć.

Kiedy rano Dawid poinformował Sarę o swojej decyzji, krzyczała jak szalona. Dziewczyna nie mogła uwierzyć, że on ją zostawia, tak piękną i młodą.

– To wszystko przez nią. Zawsze ją kochałeś!
Sary już nie było. Pozostało tylko roztopić lód w sercu byłej żony.

Rate article
– Hania jest chora, muszę iść do apteki. – Niedawno była chora. Czy ty mnie okłamujesz?