Jak ugotować barszcz ciemny jak z najlepszej restauracji

Chcielibyśmy zaproponować Wam gotowanie barszczu, który jest robiony w wielu restauracjach. Barszcz wyjdzie bogaty, piękny i bardzo smaczny. Możesz być pewna, że gastronomiczna przyjemność dla każdego, kto go spróbuje, jest gwarantowana!

Co będzie potrzebne:
buraki – 400 gramów
kości z mięsem – 1000 gramów
marchew – 2 kawałki
ziemniaki – 300 gramów
kapusta – 400 gramów
cebula – 2 sztuki
woda – 4 litry
zielenina
kwaśna śmietana – 1 łyżka
sól –
ocet – 30 gramów
cukier – 50 gramów
pasta pomidorowa – 70 gramów
olej roślinny – 20 gramów

Sposób przyrządzania:

Do rondla wlej trzy litry wody i włóż kości. Włącz ogień. Dodaj marchew i cebulę pokrojoną w półkrążki. Przypraw do smaku i dopraw solą. Gdy woda zacznie wrzeć, zdejmij pianę. Gotować bulion przez godzinę.

Buraki dokładnie opłukać i obrać, włożyć do rondla. Przygotować wywar z buraków w następujący sposób: posolić, zalać octem i gotować przez dwadzieścia minut.

Kapustę poszatkować, cebulę z marchewką i ogórkiem pokroić. Ziemniaki pokroić na małe kawałki.

Teraz należy przygotować sos do barszczu. Rozgrzać patelnię na kuchence, wlać olej i smażyć buraki przez około piętnaście minut, cały czas mieszając. Dodać cebulę i marchew i smażyć przez kolejne dziesięć minut. Doprawić solą, dodać cukier i koncentrat pomidorowy, wymieszać i smażyć.

Wyjąć kości, wrzucić do wody ziemniaki i kapustę i gotować na wolnym ogniu przez piętnaście minut. Po tym czasie dodaj do garnka duszone warzywa i wywar z buraków.

To wszystko – barszcz jest gotowy! Możesz go rozlać na talerze i dodać kwaśną śmietanę. Możesz też posypać go natką pietruszki i inną zieleniną.

Jeszcze nigdy nie smakował lepiej! Koniecznie zrób go dla swojej rodziny!

Rate article
Jak ugotować barszcz ciemny jak z najlepszej restauracji