Jeśli chcesz go umieścić w domu dziecka. Zrozumiem – powiedział mój mąż.

Pracowałam jako sprzedawca. Do sklepu przyszła starsza kobieta, zrobiła zakupy, a później spojrzała na nie zakłopotana. Od razu zdałam sobie sprawę, że nie będzie w stanie zanieść wszystkiego do domu.

– Jak daleko zamierza pani mieszka ? – zapytałem.

– Trzy przecznice dalej.

– To ja pomogę.

Zamknęłam sklep i postanowiłam poświęcić swoją przerwę dla tej kobiety. Okazało się, że była bardzo miłą i sympatyczną osobą. Miała 78 lat i była zupełnie samotna. Jej syn zmarł na raka w młodości. A jej córka prowadzi aspołeczne życie i nawet nie pamięta o swojej starszej matce . Od tego czasu zaprzyjaźniłyśmy się.

Często biegałam do tej staruszki. Piłyśmy herbatę i rozmawiałyśmy o życiu, pomagałam jej w pracach domowych i pocieszałam miłym słowem.

Pewnego dnia nie mogłam się do niej dodzwonić. Poszłam do jej domu. Pukałam, stukałam Po długim czasie usłyszałam kobiecy głos:
– Kim jesteś?  – to była jej sąsiadka . Czy ty jesteś Maria ? Jej przyjaciółka?

– Tak…

– Umarła, zostawiła ci kartkę, gdy zabierali ją do szpitala.

Wsadziłam kartkę do kieszeni i wyszłam, bo w takim stanie nie mogłam czytać. Powiedziałam mężowi, co się stało i razem postanowiliśmy przeczytać list.

Maria , jesteś moim jedynym wsparciem. Tylko ciebie mogę prosić o przysługę. Mam wnuczkę, moja córka została pozbawiona praw rodzicielskich i umieściła dziewczynkę w domu dziecka. Kiedyś odwiedzałam ją w każdy weekend… Jeśli to nie będzie zbyt duży kłopot, to możesz ją chociaż czasem odwiedzić. Tu jest numer, zadzwoń, coś tam czeka na ciebie …

Wybrałam numer i umówiłam się . Razem ze mną poszedł mój mąż. Mężczyzna, ku mojemu zaskoczeniu, był notariuszem. W jego kancelarii dowiedziałam się, że starsza pani zapisała mi mieszkanie w spadku.

Następnego dnia postanowiliśmy wspólnie odwiedzić dziewczynkę. 10-letnia rudowłosa dziewczynka zafascynowała nas swoją dobrocią, więc chcieliśmy ją adoptować. Nasze dzieci się z tego cieszyły.

Minęły trzy lata. Z mężem bardzo się pokłóciliśmy i poszedł zamieszkać ze swoją matką. Jednak po jakimś czasie pogodziliśmy się.

Dziewczynka podrosła, ale nie spieszyło jej się z przeprowadzką do mieszkania babci. Wynajmowaliśmy je, żeby mieć dodatkowy dochód. A nasze dzieci nie spieszyły się do opuszczenia gniazda rodziców.

Pewnego dnia mój mąż został do późna w pracy. Kiedy usłyszałam, że drzwi się otwierają, pobiegłam na spotkanie z nim. Nie był sam – trzymał dziecko za rękę.

– Mogę wyjaśnić – powiedział.

– Chodźmy zjeść , położymy wszystkich do łóżka, a potem porozmawiamy.

Kiedy dzieci zasnęły, sama zaczęłam rozmowę:

– Czy to było wtedy, gdy mieszkałeś z matką?

– Tak. Ale powinnaś wiedzieć, że to był błąd, zawsze kochałem tylko ciebie. Upiłem się. Jakoś tak wyszło. Dwa dni później oprzytomniałem. Zapomniałem o tym. Ale dziś dostałem telefon z opieki społecznej. Okazuje się, że urodziła syna, ale przez te wszystkie lata milczała. Piła , nie zajmowała się dzieckiem, więc trzeba było pozbawić ją praw rodzicielskich i wtedy znaleźli mnie. Jeśli odmówię, oddadzą go do domu dziecka. Jeśli chcesz oddamy go do sierocińca. Zrozumiem cię.

Naturalnie, nie mogłam do tego dopuścić. Dziecko było kopią mojego męża, więc wybaczyłam mu i przyjęłam dziecko jak swoje. Tak właśnie żyjemy.

Rate article
Jeśli chcesz go umieścić w domu dziecka. Zrozumiem – powiedział mój mąż.