Kiedy Marcin wrócił do domu, powiedział żonie, że wezmę pożyczkę. Nie dla siebie, ale dla siostry…

Kiedy Marcin powiedział, że jego rodzice zaprosili go do siebie, ale bez obecności jego rodziny, Natalia od razu zaczęła podejrzewać, że coś jest nie tak. Po co stawiać takie warunki w zaproszeniu, jeśli nie chce się niczego ukryć? Pretekstem było to, że potrzebują kogoś do pomocy przy koszeniu trawnika – Natalia nudziłaby się, niańcząc męża podczas pracy. Okazało się jednak, że intuicja Natalii była słuszna – później dowiedziała się, że jej mąż w rzeczywistości spotykał się w Darze z inną kobietą.

Kiedy mężczyzna wrócił do domu, od razu powiedział żonie, że biorą pożyczkę. Nie chodzi tylko o nich – szwagier będzie pożyczał od nich pieniądze. Ciekawe jest to, że Marcin nie widział w tym nic złego. Jego żona Natalia zapytała go wprost: “Czy nie rozumiesz, że to my będziemy spłacać jej dług?”. Mąż po prostu przytaknął, zgadzając się.

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ sukces osoby z wykształceniem szkolnym zależy od wielu czynników, takich jak umiejętności, motywacja i etyka pracy. Jednak niektóre osoby, które ukończyły tylko szkołę, mogą mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia odpowiadającego ich kwalifikacjom i doświadczeniu. Może to dotyczyć zwłaszcza osób bez dodatkowych szkoleń lub certyfikatów.

Rodzice kupili mieszkanie dla syna, gdy ten miał 23 lata, a jego siostra miała wtedy 13 lat. Jego ojciec miał w tym czasie własną firmę i bardzo dobrze mu się powodziło. Dlatego nie było problemów z kupnem mieszkania dla syna. Mieszkanie można było kupić także dla córki, ale matka i ojciec po prostu nie chcieli “załatwiać sprawy”, wynajmując tymczasowo mieszkanie.

Faktem było, że rodzice Marcina potrzebowali pieniędzy i zastanawiali się nad zamknięciem sklepu córki. Rozważali nawet przeprowadzkę do małego domku za miastem, aby móc wynajmować swoje mieszkanie w mieście. Dom był ładnie umeblowany i idealny dla starszych osób, ale córka nie chciała się przeprowadzić. Powiedziała, że lubi mieszkać w mieście i nie zamierza zmieniać swojego stylu życia tylko dlatego, że rodzice tego chcą. W końcu dziewczyna zaczęła im zarzucać, że dbają tylko o Marcina, a nie o nią.

freepik.com

Rodzice znaleźli rozwiązanie – zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Potrzebowali jednak kogoś, kto podpisze kredyt, a ich syn się zgodził. Wszyscy byliby zadowoleni z takiego rozwiązania, z wyjątkiem Natalii, która powiedziała: “Mamy dorastającego syna. Nie możemy sobie pozwolić na spłacanie cudzych kredytów”.

Marcin uważa, że powinien pomóc siostrze w uzyskaniu kredytu, nawet jeśli będzie to oznaczało konieczność poniesienia większych wydatków. W przeszłości pomagali mu rodzice, więc teraz nadszedł czas, by się odwdzięczył.

Rodzice Marcina prawdopodobnie podejrzewali, że Natalia będzie przeciwna ich pomysłowi i próbowali odizolować ją od rodzinnej dyskusji. Nie jest to łatwa sytuacja, bo Beatrycze nie ma pieniędzy na spłatę rat kredytu. Marcin nie potrafi oprzeć się naciskom rodziców, choć wie, że dla niego i jego rodziny jest to ogromny wydatek. Jeśli ludzie decydują się na zaciągnięcie tak poważnego kredytu, powinni dokładnie rozważyć wszystkie konsekwencje – zamiast ślepo podążać za czyjąś radą.

Natalia powinna prawdopodobnie spotkać się z rodzicami, aby omówić sytuację. Choć to zrozumiałe, że jest oburzona tym, co się stało, pomocne może być poznanie ich punktu widzenia i uzyskanie porady, jak dalej postępować.

Rate article
Kiedy Marcin wrócił do domu, powiedział żonie, że wezmę pożyczkę. Nie dla siebie, ale dla siostry…