Koledzy chodzili za kobietą z pytaniami, na co ona i jej mąż wydają pieniądze, skoro nie stać ich nawet na nowe ubrania.

Kobieta nie była szczególnie urażona, gdy koledzy z pracy zwracali uwagę na jej wygląd.

Zawsze przychodziła do biura w garniturze lub spódnicy i bluzce, zgodnych z dress codem, więc nie rozumiała tych uwag. Ludziom nie podobało się, że ma mało ubrań , że już trzy lata temu widzieli ją w takich spodniach i mówili, że jako kobieta musi bardziej o siebie dbać, bo inaczej mąż ją zostawi. Doradcy mówili jej, żeby nie skąpiła na ubraniach, a kiedy usłyszeli, że ona i jej mąż mają po prostu inne wartości i oboje niechętnie wypełniają swoje szafy nowymi ubraniami, zaczęli podejrzewać, że coś jest nie tak z nią i jej rodziną.

-Może przepijają wszystkie pieniądze  – plotkowali ludzie.

-Hazard, skoro nie mają na nic pieniędzy – spekulowali inni.

Kobieta była jednak przekonana, że szczęście kocha milczenie i do końca ukrywała prawdę.

Ona i jej mąż od dawna myśleli o posiadaniu dziecka, ale dzieci to wielka odpowiedzialność i trzeba je wychowywać w komforcie i dobrobycie. Dlatego od lat oszczędzali, inwestowali w remont mieszkania i skupiali się na swojej pracy i rozwoju kariery, ale nie na wymyślnych ubraniach.

Podczas gdy inni dyskutowali za ich plecami, oni kończyli remont i urządzali pokój dla dziecka.

Będąc już w ciąży, kobieta nadal chodziła do pracy i dopiero gdy nie dało się tego ukryć, podzieliła się z pracownikami dobrą nowiną – wraz z mężem spodziewają się dziecka.

Dla wielu osób był to szok. Myśleli, że tak biedna rodzina wkrótce się rozpadnie, a ona rosła w siłę. I wtedy na kobiecie zaczęły pojawiać się nowe ubrania, bo jej brzuch rósł, a mąż kwitł z radości. I nadal nie mówili innym o tym, gdzie inwestują i na co oszczędzają.

Nie znajdowali szczęścia w tym, jak żyją inni, a jednak czuli się o wiele lepiej niż ci , którzy wydawali pieniądze na nowe smartfony czy inne drobiazgi.

Rate article
Koledzy chodzili za kobietą z pytaniami, na co ona i jej mąż wydają pieniądze, skoro nie stać ich nawet na nowe ubrania.