Krzyk duszy stewardesy. Kiedy nie mogę już dłużej wytrzymać.

To nie jest mój pierwszy rok pracy jako stewardesa. Wczoraj miałam bardzo trudny lot – nasi turyści wracali z Tajlandii. Miałam tak dość, że postanowiłam wylać swoją duszę.

1. Dlaczego nie potrafisz posprzątać swojego bałaganu? To jest po prostu koszmar! Kupiłem bilet, więc mogę srać po całym samolocie? Weszłam do łazienki i oniemiałam, gdy znalazłam odcisk buta na sedesie. W pociągu powinno się przyjmować postawę orła, a nie w samolocie. Po co są jednorazowe siedzenia i specjalne podkładki? Mężczyźni to zupełnie inna historia. Czy tak trudno jest podnieść siedzenie? Czy w domu też się tak zachowujesz?
Kobiety lecą z Tobą, choć są to obce osoby, ale okaż im szacunek. Jeśli nie nauczyłeś się sikać na stojąco lub masz zbyt małą godność, usiądź, kochanie, i wylej swoją duszę. Kobiety też są różne – prosto na podłogę, rozrzucając swoje zakrwawione akcesoria i zużyte pieluchy dziecięce. Dla kogo jest ta urna?

2. Dzieci. Nienawidzę małych dzieci na pokładzie. Dlaczego zabierasz takie dzieci na wakacje? Lot trwa sześć godzin, zazwyczaj pasażerowie śpią przez cały ten czas. Ale mali turyści czasami robią taką kardebaletę, że cała załoga ma ich po uszy. Włącz bajki, weź zabawki – warto pomyśleć o tym, co będzie robiło dziecko w samolocie. Pilnuj swojego dziecka, bo ja mam dość łapania dziecięcych ciałek pod wózkiem.

3. Stewardessy. Drodzy pasażerowie płci męskiej, stewardesy mają obowiązek zwracać się do Was uprzejmie, zgodnie z instrukcjami, w żadnym wypadku nie flirtują. Taka jest ich praca i wymagania firmy przewozowej. Mają rodziny i nie cierpią z powodu samotności. Nie jesteś mężczyzną ich marzeń. Żadna stewardesa nie marzy o tym, aby zostać z Tobą sam na sam w łazience. Uspokój się! W całej mojej praktyce tylko jedna stewardesa poznała swojego przyszłego męża w samolocie, ale zostawiła mu tylko swój numer.

4. Niegrzeczna postawa. Wielu pasażerów myśli, że w samolocie muszą całować obcasy i spełniać wszystkie zachcianki na zawołanie. Personel jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo lotu, a nie za lizanie obcasów. Płacą nam za naszą pracę, ale nie traktuj nas jak służących. Jeśli nie obchodzi Cię, jaką opinię będziemy mieli po rozmowie z Tobą, usiądź i ustaw się w przejściu. Przyjmiemy twój znak.

5. Intymność w samolocie. Wielu ekstremalnych kochanków zgadza się na lot tylko dla “babeczki” w samolocie. Jeśli myślisz, że jest to coś ekstremalnego i ekstrawaganckiego, to muszę Cię rozczarować – to obrzydliwe. Nie jesteś na pokładzie sam, a toaleta jest zaprojektowana do zupełnie innych celów. Jak chciałbyś znaleźć się w pomieszczeniu, w którym ktoś przed tobą robił sobie szybkie numerki? Właśnie tak! Chcesz spróbować seksu w samolocie? Zapłać za prywatny transfer i nie odmawiaj sobie niczego.

6. Higiena. Po prostu się myj, ludzie. Myjcie zęby i używajcie antyperspirantów. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ignoruję prośby tych pasażerów, którzy śmierdzą na kilometr, bo inaczej zwymiotuję prosto na nich. Nie jestem z tego dumny. Współczuję ludziom, którzy muszą lecieć kilka godzin w Twoim towarzystwie.

Czy powiedziałbyś, żeby rzucić wszystko i zmienić karierę? Pamiętaj jednak o jednej prawdzie: dobra obsługa oznacza ruch dwukierunkowy. Ty dobrze traktujesz nas, a my dobrze traktujemy Ciebie. W rezultacie Ty masz komfortowy lot, a my mniej kłopotów i lepsze samopoczucie.

 

Rate article
Krzyk duszy stewardesy. Kiedy nie mogę już dłużej wytrzymać.