“Matka mojej żony jest zamożna, nigdy nie będziemy potrzebować pracy” – cieszył się mój przyjaciel. .

Pewien mój znajomy o imieniu Antoni zawsze chciał żyć wygodne na cudzy koszt. Bardzo się starał, aby spodobać się dziewczynie z zamożnej rodziny. Widziałem, że on jej nie kocha, a z takiego małżeństwa nic dobrego by nie wynikło. Ale facet był pewien, że zamożna żona będzie kluczem do jego szczęśliwego i beztroskiego życia. Można by w to uwierzyć, gdyby ona sama wiedziała, jak zarabiać pieniądze. Okazało się, że rodzina dziewczyny jest zamożna dzięki matce, która jest właścicielką kilku dużych sklepów w mieście.

Próbowałem przemówić do rozsądku znajomemu:

– Chyba nie myślisz, że będą utrzymywać lenia. Dobrze jest być niezależnym i mieć pracę.
– Och, daj spokój. Mamy dziecko w drodze. Całkowicie mi ufają! – znajomy się cieszył.

Nie mogłem go zrozumieć. To nie jest w porządku robić coś takiego swojej dziewczynie. To jest po prostu nie fair. Mężczyzna powinien pracować i utrzymywać swoją rodzinę.

Po jakimś czasie zastanawiałem się, jak on sobie radzi. Zapytałem go, gdzie pracuje. Okazało się, że ani on, ani jego żona nic nie robią, tylko siedzą w domu. Cały dzień grają w gry komputerowe, oglądają programy telewizyjne lub śpią. Matka ich karmi. Nawet trochę im zazdrościłem, bo Antoni osiągnął to, co chciał.

– Mama mojej żony jest bogata, nigdy nie będziemy potrzebowali pracy. – Antoni cieszył się, chwaląc się swoim dostatnim życiem.

Może by tak było jeszcze długo, ale zaczęły się problemy z firmą, dochody zmniejszyły się kilkakrotnie. Mama musiała zaproponować córce i zięciowi pracę.

Od naszego ostatniego spotkania minął miesiąc. I wtedy zadzwonił mój telefon: zatroskanym głosem Antoni poprosił mnie o pożyczenie mu pięciu tysięcy na dwa tygodnie.

Szukam pracy. Przejdę rozmowę kwalifikacyjną, dostanę zaliczkę i zwrócę ci pieniądze. Jesteśmy kompletnie spłukani. – powiedział smutno znajomy.

Tak skończyło się jego beztroskie życie. Od tego czasu zarówno on, jak i jego żona pracują. Zwrócił pieniądze. To tyle, jeśli chodzi o zamożną rodzinę. Nie należy polegać na kimś, trzeba być niezależnym i samodzielnym. Wtedy można czuć się bezpiecznym i szczęśliwym.

Rate article
“Matka mojej żony jest zamożna, nigdy nie będziemy potrzebować pracy” – cieszył się mój przyjaciel. .