Wrócił pewnego dnia do domu i oznajmił, że od teraz budżet będzie oddzielny

W naszych czasach rodziny żyły według zwykłych zasad. Sprawy były spokojniejsze i łatwiejsze. A teraz pojawiły się nowe koncepcje. Oddzielne budżety.  To dobre dla mężczyzn , którzy przynoszą pieniądze do domu. I nie robią nic innego.

Moja przyjaciółka jest w związku.

Spotykają się od dłuższego czasu. On postanowił się do niej wprowadzić. Dorośli ludzie, nie pierwszy raz w związku . Wiele już widzieli, mają duże doświadczenie. Bardzo się kochają, zamierzają zamieszkać razem. Wszystko jest w porządku, ale wtedy mężczyzna proponuje życie według nowoczesnych zasad. Podzielić wszystkie wydatki i koszty na pół. Przyjaciółka była zaskoczona.

Nie rozumiała, dlaczego. Ich pensje są prawie takie same. Ale rozważyła wszystkie za i przeciw i zgodziła się. Zdała sobie sprawę, że tak będzie jeszcze lepiej. Wprowadziła kilka punktów, aby wszyscy byli zadowoleni. Na przykład jajka, owoce i warzywa, które są w jej ogrodzie, mężczyzna będzie kupował po cenach sklepowych.

Tak samo dżemy, marynaty, kompoty. Wszystko w domu też by się liczyło. Kolejnym punktem było pranie, sprzątanie, gotowanie. Mycie naczyń, prasowanie. W przypadku zamówienia co do obiadu lub kolacji, za to też byłaby osobna opłata. Odczyty liczników, korzystanie z urządzeń, naczyń, mebli. Spanie na łóżku również będzie rozliczane godzinowo, tak jak w hotelu. Niestety miłośnika europejskich standardów czeka wielkie rozczarowanie. Wszystko jest sprawiedliwe.

Może teraz praca kobiet zostanie wreszcie doceniona. W przeciwnym razie okazuje się, że wszystkie obowiązki spoczywają na kobiecie , jej własność jest jej własnością, a na koniec pieniądze trzeba podzielić po równo. Młody mężczyzna pomyślał i zdał sobie sprawę, że o wiele bardziej opłacałoby mu się żyć zgodnie ze zwykłymi zasadami.

Żyli długo i szczęśliwie, bez nowych standardów.

Rate article
Wrócił pewnego dnia do domu i oznajmił, że od teraz budżet będzie oddzielny