– Mieliśmy wielką nadzieję, że moja mama przejdzie na emeryturę, wyjedzie na wieś i zostawi mnie i mojemu mężowi swoje trzypokojowe mieszkanie!

Chciałabym opowiedzieć wam o mojej sąsiadce Lucynie. Ma ona teraz 68 lat. Mieszkała sama w swoim trzypokojowym mieszkaniu. Niedawno moja sąsiadka wynajęła swoje trzypokojowe mieszkanie i wyjechała na wycieczkę.

Jej córka przyszła do mnie i poskarżyła się na nią:
– Co robi moja matka? Tak bardzo mnie zawiodła! Teraz moja teściowa krzyczy, że na starość ja też zwariuję. Mówi, że jabłko nie pada daleko od jabłoni. A my z mężem właśnie niedawno wzięliśmy kredyt na samochód! Zalegamy z płatnościami już dwa miesiące. Tak bardzo liczyliśmy na mamę: że nam pomoże! Ale mama nas zawiodła: wynajęła swoje mieszkanie i pojechała na wycieczkę!

Spojrzałam na Alicję ze zdziwieniem: dlaczego jej mama musi spłacać kredyt za ich samochód? Tymczasem Alicja kontynuowała:
Moja teściowa jest bardzo zła, że mieszkamy z nią w jej mieszkaniu, a moja mama wynajęła swoje mieszkanie!

Rozumiem, że Alicja liczy na współczucie z mojej strony. Ale ja uważam, że Lucyna postąpiła słusznie. Ma prawo żyć tak, jak chce. Dlaczego ludzie uważają, że jeśli kobieta przechodzi na emeryturę, to powinna całkowicie poświęcić się dzieciom i wnukom? Przecież to nie jest w porządku! Zapytałam Alicję:

– Dlaczego nie liczysz na siebie i swojego męża? Na własne siły? Dlaczego nie poświęciłaś 15 lat swojego małżeńskiego życia na kupno własnego domu? Wtedy teściowa nie robiłaby ci żadnych wyrzutów.

Alicja opowiedziała:
– Mieliśmy taką nadzieję, że moja mama, kiedy przejdzie na emeryturę, wyjedzie na wieś, a my z mężem dostaniemy jej trzypokojowe mieszkanie!

A ja postanowiłam zażartować z Alicji i powiedziałam:
– A jeśli Lucyna też wyjdzie za mąż? Miała koleżankę, która pojechała na wakacje do Turcji. Tam poznała mężczyznę i wyszła za niego za mąż. I teraz mieszka tam szczęśliwie. Może Lucyna też tak zrobi.

Po tych słowach Alicja spojrzała na mnie ze zdziwieniem. Niedawno widziałam w Internecie zdjęcia Lucyny. Pisała, że dobrze wypoczywa i cieszy się życiem. Cieszyłam się razem z nią. Myślę, że postąpiła słusznie. Wiek nie jest przeszkodą w byciu szczęśliwym i nie jest przeszkodą w zdobywaniu nowych, przyjemnych doświadczeń w życiu…

Rate article
– Mieliśmy wielką nadzieję, że moja mama przejdzie na emeryturę, wyjedzie na wieś i zostawi mnie i mojemu mężowi swoje trzypokojowe mieszkanie!