Moja przyjaciółka nie dała mi ani grosza na moje wesele, a teraz zaprasza mnie na swoje.

Anna i Roman zawarli związek małżeński rok temu. Rodzice z obu stron urządzili huczne wesele. Byli jedynymi dziećmi swoich rodziców, więc obie rodziny zdecydowały, że wesele powinno być na najwyższym poziomie. Propozycja młodej pary, aby po ślubie zebrać przyjaciół na szaszłyki, nie była nawet brana pod uwagę przez rodziców, ponieważ ich matki marzyły o ślubie, białej sukni i powozie.

Narzeczeni zdali sobie sprawę, że nie obejdzie się bez wielkiego balu, więc z całą odpowiedzialnością zaczęli przygotowywać wesele. Było wiele do zrobienia: zrobienie manicure, makijażu, kupienie sukni i garnituru, a także cała masa ważnych drobiazgów. Rodzice zdecydowali, że pokryją wszystkie wydatki oprócz sukni panny młodej i garnituru pana młodego. Rodzice zarezerwowali najlepszą restaurację w mieście, dla panny młodej wybrano bukiet, a tort miała upiec przyjaciółka matki pana młodego z dużym doświadczeniem cukierniczym.

Rodzice starannie opracowali listę gości, ponieważ chcieli zaprosić wszystkich krewnych, nawet tych, z którymi nie utrzymywali kontaktu. Rodzice argumentowali swój wybór gości tym, że są to osoby zamożne, a więc mogą dać dobry prezent, a za pieniądze, które dostaną kupią samochód lub odłożą na mieszkanie. Po burzliwej dyskusji postanowiono nie zapraszać bardzo dalekich krewnych. Niektórzy krewni, podając wiarygodne wymówki, wycofali się. Ostatecznie na liście gości znaleźli się głównie, tak jak planowała młoda para, ich przyjaciele.

W dniu ślubu Amny i Romana pogoda była idealna, mimo że zapowiadali deszcz w godzinach porannych. Anna wyglądała cudownie w przepięknej jedwabnej sukni zdobionej delikatną koronką.Narzeczona Romana była po prostu czarująca, a on nie mógł oderwać od niej wzroku przez cały dzień. Cały dzień był wypełniony radością. Fotograf z godną pochwały gorliwością starał się odpracować swoje honorarium i niestrudzenie klikał swoim lustrzanym aparatem, a goście nie mogli się doczekać, kiedy zostaną zaproszeni na bankiet w restauracji.

Po zakończeniu sesji zdjęciowej młoda para wsiadła do śnieżnobiałego powozu i pojechała do restauracji. Szampan i gratulacje lały się jak płynąca rzeka. Wręczano prezenty- głównie koperty z pieniędzmi. Młodzi ludzie uprzedzili wcześniej wszystkich gości, że chcą tylko pieniądze, ale kilku gości w wieku emerytalnym nie mogło się powstrzymać i podarowało koc, pościel, talerze.

Trójwarstwowy tort zachwycił nawet najbardziej wyrafinowanych gości swoją elegancją i pięknem, był ozdobiony luksusowymi koronkami, kremowymi kwiatami i perłami. Wesele było szykowne. Dopiero nad ranem zmęczeni goście zaczęli rozchodzić się do swoich domów, a młoda para udała się do zarezerwowanego wcześniej pokoju hotelowego.

Kiedy następnego dnia młoda para przyjechała do rodziców, matka poinformowała Annę, że jedna z kopert jest pusta. Następnie powiedziała, że koperta została podarowana jako prezent przez bliską przyjaciółkę młodej pary, Sarę. Ustalenie, kto dał pustą kopertę, było łatwe, ponieważ w przeciwieństwie do pozostałych nie była ona podpisana. Po tej wiadomości Anna poczuła się paskudnie.

Sytuację pogorszył fakt, że przed ślubem Sara przekonywała, że nie ma teraz zwyczaju dawania młodym na wesele mniej niż tysiąc i obiecała, że na pewno wesprze przyjaciółkę pieniędzmi.

Niecały rok później Sara sama została panną młodą i zaprosiła Annę i jej męża na swoje wesele. Natychmiast upomniała swoją przyjaciółkę, aby dała jej pieniądze, ponieważ młoda para miała nadzieję, że pieniądze, które dostaną, z nawiązką pokryją koszty wesela. Para zaczęła się zastanawiać, co zrobić! Anna zaproponowała, żeby mąż dał jej pustą kopertę, tak jak zrobiła to jej przyjaciółka. Mąż zasugerował, żeby dać jej więcej, żeby poczuła się zawstydzona. A matka poradziła Annie, żeby włożyła do koperty minimalną kwotę, bo wtedy nie powiedziała przyjaciółce nic o tym, co wie o jej podstępie, i dlatego nie ma się teraz na niej za co mścić. Zbliża się ślub przyjaciółki, a Anna nie może sama zdecydować, co zrobić.

Rate article
Moja przyjaciółka nie dała mi ani grosza na moje wesele, a teraz zaprasza mnie na swoje.