Muszę tak żyć z powodu mojej żony

Niedawno poznałem dziewczynę, która na pierwszy rzut oka była po prostu piękna. Często chodziliśmy razem na spacery, jeździliśmy za miasto , chodziliśmy do kawiarni i kin. Ale to mi nie wystarczało. Chciałem widywać moją dziewczynę cały czas, nie tylko na randkach. Nie tracąc więc czasu, oświadczyłem się jej. Jaki jest sens w zwlekaniu? Kochamy się, dobrze się razem czujemy. Zamieszkamy razem,  poznamy się jeszcze lepiej. Pobraliśmy się.

Ale moja matka nie od razu polubiła Zofię. Powiedziała to mojej dziewczynie prosto w twarz. Zofia odmówiła zamieszkania z moją matką. Chociaż chciałem, żebyśmy wszyscy mieszkali razem. Mamy dwupokojowe mieszkanie: jeden pokój byłby dla nas, a drugi dla mojej matki. Ale Zofia nie chciała nawet o tym słyszeć. Nalegała, żebym zamieszkał z nią w akademiku. Po ślubie zaczęliśmy mieszkać w akademiku mojej żony, tak jak chciała.

Ogólnie rzecz biorąc, nigdy nie wyobrażałem sobie, że kiedykolwiek będę mieszkał w akademiku i w takich warunkach. Po pierwsze, naprawdę nie lubię wspólnych łazienek i toalet. Na początku wstydziłem się wszystkiego, nie mogłem się tam nawet umyć. A karaluchy? Pełzają wszędzie. Jak w ogóle można tam mieszkać? Zofia nie zwraca na to uwagi. Powiedziała, że jeszcze nikogo nie zjadły i nic mi nie zrobią, a ja robię wielkie halo z niczego. Nie da się ich usunąć, wszędzie jest brud. W sąsiednim pokoju mieszkają mężczyzna i kobieta, którzy ciągle się kłócą.

Po drugiej stronie jest rodzina z małą dziewczynką, która cały czas płacze i krzyczy. Nie daje spać nie tylko swoim rodzicom, ale także nam. A ostatnio miałem konflikt z sąsiadem. Za dużo wypił w nocy i zaczął się awanturować, więc postanowiłem go uspokoić. Od tamtej pory sąsiad próbuje mi zaszkodzić w każdy możliwy sposób i wciągnąć mnie w konflikt. W ogóle nie chcę tam być. Zaproponowałem już Zofii wynajęcie mieszkania.

Ale ona się nie zgadza. Mówi, że przyzwyczaiła się do mieszkania tutaj i jest szczęśliwa. Gdybyśmy zamieszkali we własnym mieszkaniu, to tak. Ale wynajem jest bardzo drogi. Okazuje się, że musiałbym płacić całą pensję za wynajem. Mama zaproponowała mi, żebym znowu z nią zamieszkała. Obiecała, że nie będzie ingerować w nasz związek. Ale Zofia nie chce słyszeć ani słowa o przeprowadzce.

Ostatnio zaczęła mówić o dzieciach. Uważa, że dziecko wzmocni naszą rodzinę. Ja oczywiście zgadzam się na dziecko i marzę o zostaniu ojcem. Ale gdy tylko pomyślę o warunkach, w jakich będzie żyło dziecko, niczego już nie chcę. Ciągłe kłótnie między sąsiadami, krzyki… Czasami myślę o rozwodzie. I to nie dlatego, że nie kocham żony, ale z powodu warunków, które nie nadają się do życia.

Chcę, żeby moje przyszłe dziecko dorastało w dobrych warunkach. Nie wiem, jak długo jeszcze wytrzymam. Moje nerwy są już na krawędzi. Zofia nie chce iść na kompromis.

Rate article
Muszę tak żyć z powodu mojej żony