“Nie chcę innej synowej, a ty rób, co chcesz!” – powiedziała matka do syna.

Marek kończył studia, i stwierdził, ze to dobry czas żeby ożenić się ze swoją pierwszą licealną ukochaną, Magdą! Magda była ładna, ale mimo to była miłą i inteligentną dziewczyną. W tym czasie pisała pracę magisterską. Młodzi ludzie uzgodnili, że pobiorą się, gdy tylko się obronią.

Marek postanowił powiedzieć matce o ślubie, ale ta nie miała dla syna dobrych wieści. Matka powiedziała synowi, że albo ożeni się z Amandą z sąsiedztwa, albo z nikim innym. A potem zapytała go, co jest dla niego ważniejsze: kariera czy miłość? Jego matka marzyła i widziała, jak jej syn staje się człowiekiem sukcesu.

Amanda pochodziła z zamożnej rodziny, a poza tym od dawna podkochiwała się w Marku, a on był wpatrzony w tę Magdę, która pochodziła z kiepskiej rodziny. Matka Magdy miała złą reputację… Co by powiedzieli ludzie?

“Nie potrzebuję innej synowej, a ty rób, co chcesz!” – powiedziała matka do syna.

Marek długo przekonywał swoją matkę, ale ona była nieugięta, a potem powiedziała, że jeśli ożeni się z Magdą, to ich przeklnie. Marek wtedy stchórzył. Umawiał się z Magdą jeszcze przez sześć miesięcy, ale ich związek powoli wygasał.

W końcu ożenił się z Amandą. Dziewczyna była w nim naprawdę zakochana, ale nie zdecydowali się na wesele. Marek nie chciał, aby Magda widziała gdzieś jego zdjęcia ślubne. Amanda pochodziła z zamożnego środowiska, więc Marek wprowadził się do ogromnego domu jej rodziców. Rodzice również pomagali mu wspinać się po szczeblach kariery. Ale on nigdy nie był szczęśliwy.

Marek nie chciał mieć dzieci.Kiedy Amanda zdała sobie sprawę, że nie uda jej się przekonać go do posiadania dziecka, sama wniosła pozew o rozwód. Kiedy to się stało, Marek miał już czterdzieści lat, a jego żona Amanda – trzydzieści osiem. Później ponownie wyszła za mąż, urodziła dziecko i była naprawdę szczęśliwa.

Marek marzył o ślubie z Magdą, próbował ją odnaleźć, ale nic z tego nie wyszło. To było tak, jakby zniknęła. A potem dowiedział się, że jej już nie ma. Znajomy powiedział mu, że po ich rozstaniu wyszła za mąż za pierwszego napotkanego mężczyznę, który okazał się łajdakiem. Pobił ją na śmierć.

Po tym wydarzeniu Marek zaczął mieszkać w starym mieszkaniu swoich rodziców i zapijać się na śmierć. Ciągle patrzył na zdjęcie Magdy i nigdy nie mógł wybaczyć matce.

Rate article
“Nie chcę innej synowej, a ty rób, co chcesz!” – powiedziała matka do syna.