Nie wiem, dlaczego zaciągnęłam dzieci na przyjęcie urodzinowe teściowej, skoro ona nawet na nas nie spojrzała

Tego dnia mój małżonek został pilnie wezwany do pracy, więc musiałam sama z dziećmi pojechać na przyjęcie urodzinowe jego matki. Musieliśmy pojechać autobusem. Zanim wyszłam z domu, zadzwoniłam i poprosiłam, aby ktos po nas wyjechał na przystanek, czekał na nas o godz. 15.00 i zawiózł nas do jej domu.

Kiedy autobus przyjechał na przystanek i wysiedliśmy, nikt na nas nie czekał.Padał drobny, zimny deszcz, a ja miałam na rękach dwóch synów i torbę z rzeczami oraz ciężki prezent… Wyjęłam telefon i zaczęłam dzwonić do teściowej, ale nie odbierała… Zadzwoniłam do męża, ale był zajęty i dlatego nie mógł odebrać.

Sytuacja była niezręczna, bo moi synowie byli już zmęczeni i powoli zaczynali marudzić: chcieli jeść, pić i jak najszybciej zobaczyć się z babcią. Do domu mojej teściowej było jeszcze sześć kilometrów. Byłam sama na wiejskim przystanku, mając przed sobą tylko polną drogę. Najbardziej denerwowało mnie to, że deszcz wzmagał i wydawało się, że nie ma zamiaru przestać. Nie mogłam w to uwierzyć!

Stałam na przystanku od pół godziny i nie traciłam nadziei, że przyjedzie samochód i zabierze nas do ciepłego domu, gdzie będziemy mogli odpocząć i coś zjeść.Po godzinie zdałam sobie sprawę, że nikt nie przyjedzie, więc zadzwoniłam po taksówkę.

Ponieważ moja teściowa mieszkała na odludziu, musiałam wezwać taksówkę z najbliższej miejscowości. To spowodowało, że cza taksówkę musiałam zapłacić krocie.

Gdy podjechaliśmy pod dom teściowej, przez głowę przemknęła mi myśl: “ze może powinnam jechać prosto do domu? A może wejść do środka i spojrzeć rodzicowi współmałżonka w oczy?”. Zdecydowałam się na to drugie rozwiązanie.

Weszłam do domu z dziećmi.
– O, to ty? – powiedziała teściowa, gdy zobaczyła mnie z dziećmi na progu swojego domu. – Jak się tu dostałaś?
– Taksówką, moja droga! Taksówką! – powiedziałam ze złością.
– Dlaczego taksówką? – zdziwiła się matka mojego męża. W tym momencie zauważyłam na jej twarzy chytry uśmiech, który natychmiast starała się ukryć.

Zobaczyłam przez okno rząd samochodów stojących w gościach i byłam zdenerwowania i urażona, z trudem powstrzymałam się od powiedzenia wszystkiego, co o niej myślę. Zamiast tego zwróciłam się do teściowej:

– Dzwoniłam do ciebie, ale nie odebrałaś telefonu. Dlaczego?
– Zapodziałam gdzieś telefon ” – odpowiedziała mi teściowa.
– Ale prosiłam cię, gdy wychodziliśmy z domu. Obiecałaś mi, że samochód będzie na nas czekał na przystanku.
– Ostatnio pamięć mnie tak zawodzi, że mogłam zapomnieć.

Matka małżonka odwróciła się i poszła do gości, nie patrząc nawet na swoje wnuki.Ale kiedy w domu pojawiła się moja szwagierka z dziećmi, babcia pospieszyła im na spotkanie, a ja stałam z synami i nie wiedziałam , gdzie się usiąść.

Zaczęłam rozumieć, że ani ja, ani moje dzieci nic dla niej nie znaczymy. Siedzieliśmy przez jakiś czas, nikt nawet nie zaproponował nam herbaty, a potem zadzwoniłem po taksówkę. Zabrałam dzieci i pojechaliśmy do domu, zostawiając na progu prezent dla teściowej. Nie pożegnaliśmy się z bliskimi, bo nikt się z nami nawet nie przywitał.

Kiedy byliśmy już w mieszkaniu, zadzwoniła moja teściowa, ale nie odebrałam telefonu.

Rate article
Nie wiem, dlaczego zaciągnęłam dzieci na przyjęcie urodzinowe teściowej, skoro ona nawet na nas nie spojrzała