Ojciec Wiktorii oszukiwał ją przez całe życie. Dziewczyna dowiedziała się prawdy przez przypadek. Od tego czasu relacje między ojcem a córką bardzo się zmieniły.

Przez całe życie Wiktoria była przekonana, że matka ją porzuciła. Znała historię opowiadaną przez ojca na pamięć. Matka była przerażona odpowiedzialnością za życie swojej małej córeczki. Po porodzie źle się czuła. Nie chciała zbliżać się do swojego dziecka. Wiktoria nie otrzymała od matki miłości i troski. Kiedy dziecko płakało w kołysce, matka spokojnie zajmowała się swoimi sprawami, ojciec biegał nad dzieckiem od rana do nocy.

Kiedy Wiktoria miała dwa lata, matka ich opuściła. Zniknęła z ich życia i nigdy nie wróciła.

Tymczasem ojciec dziewczynki próbował odnaleźć jej matkę. Poświęcił wiele czasu i energii na poszukiwania żony. Ale wszystko było bezskuteczne. Matka od razu dała im do zrozumienia, że nie chce mieć z nimi nic wspólnego.

Czas mijał, Wiktoria wyszła za mąż i zaszła w ciążę. Ona i jej przyszły mąż długo zastanawiali się nad imieniem dla ich nienarodzonego dziecka. Przeszli przez tak wiele imion, ale nic nie było odpowiednie. Wtedy Wiktoria postanowiła zajrzeć do rodzinnego albumu. Wiedziała, że kobiety w jej rodzinie były nazywane wspaniałymi imionami.

Wtedy oczy Wiktorii wylądowały na interesującej fotografii. Była pogięta. Wyjęła zdjęcie, wyprostowała je i zobaczyła swojego ojca… z kobietą. Wyglądała dokładnie jak Wiktoria. Czy to naprawdę mogła być jej matka?

Długo przyglądała się zdjęciu. Kobieta miała piękne rysy i życzliwe oczy. Wydawały się błyszczeć ze szczęścia. Co się zmieniło po urodzeniu dziecka? Wtedy Wiktoria sięgnęła do szuflady ojca, nigdy nie pozwalał jej tam zaglądać i zobaczyła kilka listów. Nadawcą był jej ojciec. Pisał list do kobiety o imieniu Renata.

To był list do jej matki. Ojciec zastraszał w nim jej matkę. Wtedy Wiktoria zdała sobie sprawę, że ojciec przez cały czas ją oszukiwał. Zabrał ją od matki i uciekł z nią do innego miasta. Kobieta błagała go, by zwrócił jej córkę, ale mężczyzna nie chciał o tym słyszeć.

Wiktoria zaczęła gorzko płakać. Wtedy zadzwoniła do męża. Pół godziny później stanął przed drzwiami. Wiktoria zaczęła szybciej rodzić z powodu nerwów. Tak urodziła się ich córka. Na szczęście była zdrowa. Wtedy Wikoria natychmiast wypowiedziała imię “Renata”.

Tak chciała nazwać swoją córkę. Jej mąż nie miał nic przeciwko. Ale ojciec prawie oszalał z wściekłości. Próbował przekonać Wiktorię, aby wybrała inne imię, ale ona była nieugięta. Córka powiedziała mu, żeby nie wtykał nosa w ich rodzinne sprawy. Mężczyzna nie spodziewał się takiej postawy ze strony córki. Nie wiedział nawet, co powiedzieć.

Wiktoria napisała do matki na adres wskazany w liście. Miała szczerą nadzieję, że matka na nią czeka. I przeczucie jej nie zawiodło. Matka odpisała córce bardzo szybko. Kobiety spotkały się. Podczas spotkania nie mogły powstrzymać łez. Minęło tyle lat. Matka nie widziała, jak jej córka chodzi do szkoły, kończy studia, wychodzi za mąż i ma dziecko.

Ale nie to było najważniejsze. Miały tak wiele do omówienia. Wiktoria wzięła mamę za rękę i zabrała ją na spotkanie z mężem. Babcia w końcu pozna swoją wnuczkę. Teraz są razem na zawsze.

Rate article
Ojciec Wiktorii oszukiwał ją przez całe życie. Dziewczyna dowiedziała się prawdy przez przypadek. Od tego czasu relacje między ojcem a córką bardzo się zmieniły.