– Ożenię się z tobą, odzyskam swoje mieszkanie, a twoja matka zamieszka w mieszkaniu komunalnym!

Sara zawsze była niezależna i natarczywa. Wszystko osiągała sama, dorabiała się na ludziach i wychowała wzorowego syna. I niby powstałby idealny obraz, gdyby nie nieporozumienie, zwane “mężem”. Postanowiła więc pozbyć się tego ciężaru.

Trzypokojowe mieszkanie od razu wpadło Wiktorii w oko. Podłoga, rozkład, widok z okien – wszystko było idealne. Co więcej, ona sama brała bezpośredni udział w budowie. Należała do MZhK i ciężko pracowała po pracy. Pięć lat później stała się szczęśliwą posiadaczką nowej nieruchomości.

Po ślubie nowożeńcy zamieszkali z matką Wiktorii w mieszkaniu komunalnym. Jej mąż nie miał własnego lokum – mieszkał w schronisku. Aby dostać mieszkanie, musiała czekać co najmniej 15 lat.

Kiedy Wiktoria dowiedziała się, że spodziewa się dziecka, pomyślała o wstąpieniu do spółdzielni mieszkaniowej. Postanowiła, że jej mąż będzie aktywnie uczestniczył w budowie, gdy ona będzie nosiła ich dziecko. Ale on nigdy nie pojawił się na placu budowy! Musiała odłożyć plany do czasu, aż jej syn pójdzie do żłobka.

Kiedy budowa dobiegła końca, Wiktoria, jej mąż i ich syn wprowadzili się do nowiutkiego, trzypokojowego mieszkania. Pachniało jeszcze farbą i świeżym bieleniem. Rok później zmarła matka Wiktorii – na zawał serca. Kobieta została bez wsparcia, sama na świecie. Jej dziecko było małe, a na wsparcie męża nie było sensu czekać. On również uzależnił się od alkoholu i bardzo bolała go głowa. Wiktoria podjęła więc decyzję o rozwodzie.

Po rozwodzie mąż zamieszkał w mieszkaniu komunalnym, a Wiktoria w dwupokojowym. Ogólnie rzecz biorąc, mężczyzna miał szczęście, bo przed ślubem nie miał zupełnie nic. Gdyby się nie ożenił, zadowoliłby się piętrowym łóżkiem.

Pozostawiony bez żony, zaczął coraz więcej pić. Upił się tak bardzo, że pewnego dnia lekarze nie mogli go uratować. Wtedy to wszystko zaczęło się dziać. Mój syn dorósł. Poszedł na studia, służył w wojsku, wprowadził się do mieszkania komunalnego swojego ojca. Zabrał tam też dziewczynę, z którą miał się ożenić. Dlaczego? Najwyższy czas! To moje trzydzieste urodziny.

Młodzi nie spieszyli się do ślubu, po prostu mieszkali razem. Syn kochał swoją dziewczynę, ale ona postawiła mu warunek: pobierzemy się dopiero wtedy, gdy twoja mama zgodzi się na zamianę mieszkań. Dla starej kobiety byłoby za bogato mieszkać samej w dwupokojowym dworku.

Wiktoria roześmiała się, bo wiedziała, że jej syn jest kopią swojego ojca. Nikt nie może jej oszukać, podstępnie oszukać, wykiwać. Nie zamierzała dać synowi mieszkania, bo uważała, że już wylosował zwycięski los. Jednak wybranka jej syna była pewna, że uda jej się “przechytrzyć” potencjalną teściową. Biedna kobieta traci czas, nie wie, z kim ma do czynienia.

Wiktoria już po ślubie wykonała miły gest – zrobiła remont w mieszkaniu komunalnym, posprzątała je, wyposażyła w nowe meble. Teraz nadszedł jej czas, aby umyć ręce i żyć dla siebie. Zasłużyła na to. Patrzy na arogancką dziewczynę i śmieje się. Ciekawe, jak długo wytrzyma?

Rate article
– Ożenię się z tobą, odzyskam swoje mieszkanie, a twoja matka zamieszka w mieszkaniu komunalnym!