Pewnego dnia kobieta z pewnej wioski opowiedziała mi historię swojego syna.

Pewnego dnia kobieta z pewnej wioski opowiedziała mi historię swojego syna. Ożenił się on z dziewczyną i zamieszkali razem z jej rodzicami. Po jakimś czasie urodził im się syn. Wszyscy się z niego cieszyli, to był taki uroczy chłopczyk. Ale kiedy skończył roczek, matka zostawiła go z ojcem i dziadkiem, a sama wyjechała. Jakiś czas później rodzice rozwiedli się, a syn został z babcią. Ojciec nie mógł spędzać z nim zbyt wiele czasu, ponieważ ciągle wyjeżdżał do pracyrozmawiali tylko od czasu do czasu przez telefon.

Kiedy Babcia wychodzi wcześnie rano do pracy, zawsze przygotowuje śniadanie dla swojego wnuka. Chłopiec sam chodzi do szkoły i został nauczony, jak o siebie dbać, aby cały czas wyglądał schludnie i czysto. Pewnego dnia, gdy chłopiec szedł do szkoły, zaatakowały go psy i zaczął się obawiać, że jeśli będzie szedł swoją ulicą, to znowu zostanie zaatakowany.
Babcia zabrała go stamtąd i zaprowadziła do szkoły; dziecko ze strachu mocno trzymało się jej ręki.

Mały często pyta o mamę, zastanawiając się, kiedy zabierze go do szkoły i o czym będą rozmawiać, jeśli tak się stanie. Babcia obiecuje mu, że mama wkrótce go odwiedzi. Mały zawsze uważnie słucha jej słów i ma nadzieję, że mówi prawdę. Przed Nowym Rokiem ojciec wrócił z podróży, mocno przytulił syna i powiedział: “Chcę iść do mamy, tak bardzo za nią tęsknię! Wszystkie inne dzieci mają ze sobą swoje mamy”.

Po Nowym Roku ojciec zabrał syna w odwiedziny do matki. Babcia miała nadzieję, że to pomoże matce wrócić do dziecka. Po spędzeniu razem czasu w sklepie, kupieniu prezentu dla mamy, szybko wrócili do domu. Niestety, niedługo po powrocie do domu chłopiec znowu płakał i pytał, dlaczego matka już go nie kocha…

freepik.com

Matka dziecka nie wpuszczała ich nawet za drzwi, zatrzaskując je przed nimi. Jedyne wspomnienie, jakie dziecko będzie miało o matce, to takie, które zawsze będzie bolało. Może z wiekiem, gdy dziecko będzie samotne na starość, matka będzie mogła od czasu do czasu wspominać syna.

Rate article
Pewnego dnia kobieta z pewnej wioski opowiedziała mi historię swojego syna.