Pewnego dnia Michał zauważył żonę wsiadającą do samochodu z mężczyzną, którego nie znał. Znał z widzenia wszystkich współpracowników żony, ale jego widział go po raz pierwszy.

Ostatnio Michał zaczął zauważać, że jego żona jakby się od niego oddaliła. Anna jest prawdziwą bizneswoman, często przebywa poza domem: dużo pracuje, wyjeżdża w podróże służbowe. Wcześniej,  jego żona wracała do domu szybciej. Spędzali razem dużo czasu. Ale teraz wszystko jest inne. Każdy żyje na własną rękę. Michał próbował porozmawiać z żoną, ale ona po prostu zmieniała temat.

Ona bardzo kocha dzieci. Często zabiera je ze sobą i kupuje im wszystko. To sprawia, że on czuje się jeszcze bardziej samotny. Jakby nie było go w życiu żony.

Pewnego dnia zauważył, jak jego żona wsiada do samochodu z mężczyzną, którego nie znał. Zna wszystkich pracowników z widzenia, ale tego mężczyznę widział po raz pierwszy. Postanowił zapytać żonę, kto to był. Krzyknęła. Powiedziała, że to ich nowy pracownik. A poza tym, dlaczego Michał ją szpiegował, nie dała mu do tego powodu.

Ale on jej nie uwierzył. Następnym razem zobaczył swoją żonę z tym samym mężczyzną w kawiarni. Siedzieli przy stoliku i popijali kawę. Z ulicy wyraźnie widział, jakimi oczami jego żona patrzy na mężczyznę. Miał ochotę uderzyć go w twarz, ale się powstrzymał. W domu Anna i Michał znowu się pokłócili. Mężczyzna ostrzegł żonę, że jeśli nie przestanie, rozwiodą się. Michał zatrzyma dzieci. Nawet jeśli ona zarabia dużo, nie oznacza to, że dzieci nie zostaną mu oddane.

Michał spędza więcej czasu z dziećmi niż z żoną. Anna nic nie powiedziała. Minęło kilka dni. Anna powiedziała , że zwolniła mężczyznę z pracy, aby Michał nie był zazdrosny. Nie chciała, aby ich rodzina się rozpadła. Wydawało się, że wszystko znów układa się po ich myśli. Tak minęły dwa miesiące. Zbliżały się święta. Anna powiedziała mężowi, że wyjeżdża w podróż służbową. Niedaleko miasta jest morze. Ona będzie pracować, a dzieci będą się bawić w tym samym czasie.

Michał również chciał pojechać z rodziną, ale nie mógł z powodu pracy. Odprowadził żonę i dzieci i wsadził ich do pociągu. Przez siedem dni będzie musiał mieszkać sam. Ale to w porządku. Ma pracę, więc nie ma czasu na nudę. Uspokoiwszy się nieco, wrócił do domu. Chciał posprzątać . Nie tracąc więc czasu,  zabrał się do pracy. Kilka godzin później mieszkanie było czyste. Usiadł i postanowił zadzwonić do żony.

Codziennie rozmawiali przez telefon. Dzieci z ekscytacją opowiadały mu, jak spędziły dzień i co widziały. Michal był bardzo szczęśliwy, że mieli okazję się zrelaksować. To wspaniale, że pojechali. Dawno nie słyszał tylu emocji w ich głosach. Do końca wakacji pozostał jeden dzień. Córka opowiedziała ojcu o przygodach, które przeżyli. Jak jeździli z Filipem po ogromnych falach i jak je łapał. Wtedy Michał zaczął się martwić. Kim jest wujek Filip?

Córka była zakłopotana.  Michał usłyszał, że jego córka jest upominana. Wtedy córka powiedziała, że bardzo tęskni za tatą, więc wymyśliła historię o wujku. Ale Michał w to nie uwierzył. Odłożył słuchawkę. Musiał się opamiętać. Anna wciąż go zdradzała. Przedstawiła nawet swoje dzieci temu mężczyźnie.  Co ma teraz zrobić? Anna obiecała, że to się nigdy nie powtórzy.

Michał był smutny. A potem był kolejny telefon od córki, ale nie chciał odebrać. Następny telefon był od jego żony. Ale też nie odebrał. Nie dzisiaj. Jest zraniony i smutny. Jak długo jeszcze będzie trwać niewierność jego żony? Dzieci też są w to zamieszane.

Tylko dlaczego? Córka ma 8 lat, a syn 5. Od początku wiedziały więc, z kim jadą na wakacje. Być może dzieci wiedziały o istnieniu mężczyzny jeszcze wcześniej.
Następnego dnia Michał zadzwonił do Anny. Jego żona powtarzała, że to tylko wyobraźnia dzieci. Ale Michał nie wierzył w taką historię. Nie chciał z nikim rozmawiać. Został zdradzony przez najbliższych, co teraz? A co najgorsze, dzieci również były zakładnikami tej sytuacji. Postanowił więc spakować się i przeprowadzić do własnego mieszkania.

Rate article
Pewnego dnia Michał zauważył żonę wsiadającą do samochodu z mężczyzną, którego nie znał. Znał z widzenia wszystkich współpracowników żony, ale jego widział go po raz pierwszy.