Pewnego razu, podczas jednej z naszych lekcji, nauczycielka zachowała się bardzo podle.

Byliśmy w tej samej klasie co chłopak o imieniu Paweł. Był taki jak wszyscy, nie wyróżniał się niczym szczególnym, miał przeciętne oceny i zamiłowanie do gier – naprawdę je uwielbiał. Od czasu do czasu Paweł brał udział w konkursach internetowych i nawet wygrywał nagrody. Jego mama pracowała w naszej szkole jako woźna, a jej syn zawsze pomagał po lekcjach: nosił wiadra z wodą, mył naczynia i podłogi. Na początku wszyscy się z niego śmialiśmy, ale chłopcu to nie przeszkadzało. Potem wszyscy przestali się go czepiać i zaczęli go traktować jak normalnego człowieka.

Nauczycielka była szanowaną panią, ale tylko dla tych uczniów, którzy mieli dobre oceny. Wszyscy inny uczniowie nazywali ją przezwiskami i nie lubili jej. Nauczycielka zawsze grzecznie rozmawiała ze mną i moimi kolegami z klasy, ale Paweł nigdy nie odrobił pracy domowej i czuł się źle w jej obecności.

Pewnego razu, podczas jednej z naszych lekcji, nauczycielka zachowała się bardzo podle. Powiedziała mu, że przez całe życie będzie mył podłogi i zmywał naczynia, tak jak jego mama, bo do niczego innego się nie nadaje.

freepik.com

Pewnego dnia poszliśmy z Pawłem odwiedzić naszą dawną nauczycielkę, Marię. Kilku innych uczniów, którzy tam byli, zaprosiło ją, mimo że nie była już naszą nauczycielką. Była trochę zaskoczona, ale jej osobowość wcale się nie zmieniła. Od razu zaczęły się pojawiać wątpliwości dotyczące zmian w życiu osobistym wszystkich. Blisko Pawła Maria zapytała go, czym się zajmuje i stwierdziła, że pewnie gdzieś myje podłogi. Odpowiedział nonszalancko: “Pracuję jako woźny”. Nauczycielka powiedziała wtedy: “Hm, tak jak przewidywałam – nic nie osiągnąłeś”.

– Mam własną firmę, jestem właścicielem – powiedział dyskretnie Paweł.

Twarz nauczycielki zmieniła się, a ona nie mogła się odnaleźć. To nie był koniec jej niespodzianek. Kiedy Maria musiała opuścić kawiarnię, Paweł poprosił swojego kierowcę, aby zabrał ją do domu luksusowym samochodem marki Mercedes. Kobieta siedziała w samochodzie, marszcząc czoło i wyglądając ponuro; była wyraźnie zaskoczona tym, co usłyszała.

Rate article
Pewnego razu, podczas jednej z naszych lekcji, nauczycielka zachowała się bardzo podle.