Po tym, jak powiedziałem żonie, że jej córka nie jest moim problemem, prawda o naszej rodzinie wyszła na jaw

Robert od dłuższego czasu jest kawalerem. Nawet jego młodszy brat ma żonę i dzieci. Robert nie miał szczęścia – nie mógł znaleźć odpowiedniej kandydatki na przyszłą żonę. Wszyscy jego krewni nie dawali mu spokoju, pytając, kiedy będą mogli bawić się na jego ślubie. On sam już od dawna był gotowy na ten krok. Kiedy skończył 34 lata, postanowił, że ma już dość kawalerskiego życia.

Pewnego dnia w klubie nocnym zobaczył swojego współpracownika, który bawił się tam z dziewczyną. Zaczęli swobodnie i nieformalnie rozmawiać.

– Jak miło cię widzieć. Co za okazja?
– Dobry wieczór, Robercie. Moja przyjaciółka przyjechała. Postanowiliśmy wyskoczyć na miasto.
Przedstaw nas sobie.
– Tak, to jest Emilia.
– Witaj w naszym mieście, Emilio. Mam na imię Robert.
– Cieszę się, że mogę poznać nowych ludzi. Zostańmy przyjaciółmi.
– Czy mogę cię uważać za mojego przyjaciela?
Jestem za tym.

Była urocza i skromna. Ale widać było, że jest obyta. I to wszystko w jednym – Emilia oczarowała Roberta.Zrozumiał, że to idealna para dla niego. Po dłuższej rozmowie okazało się, że Emilia ma córkę. Chodzi ona do szkoły. Na początku nie bardzo mu się to podobało. Ale potem pomyślał o tym i zrozumiał, że nie ma w tym nic złego.

Zamieszkali razem i wszystko było świetnie. Córka często wyjeżdżała, do szkoły, na zajęcia, na muzykę. W wakacje matka wysyłała ją do babci.

Emilia nie uważała, że trzeba pracować. Przecież Robert dobrze zarabiał i mógł zapewnić utrzymanie całej rodzinie. Jednak po pewnym czasie Robert zauważył, że Emilia ma zbyt wiele wymagań. I nie chodziło o zakupy spożywcze czy wydatki domowe. Chciała zapisać córkę na korepetycje i dodatkowe zajęcia.

– Robert, potrzebuję pieniędzy na dodatkowe zajęcia – powiedziała. Czy tym razem możesz dać mi więcej?
– Dobrze, wiesz, że jestem za tym, żeby dziecko się rozwijało.

I z dnia na dzień stawała się coraz droższa. Regularne podwyżki cen. Prędzej czy później cierpliwość Roberta musiała się wyczerpać i tak się stało. Mężczyzna nie wytrzymał i opowiedział żonie o wszystkich swoich przemyśleniach.

– Robercie, wczoraj dzwoniła nauczycielka. Wybierają się na wycieczkę.
– I co?
– Ja też chcę, żeby moja córka pojechała. Ale potrzebuję pieniędzy. Dużo pieniędzy. To nie jest dobre dla córki, żeby nie jechała. Wszyscy inni się zgodzili. Teraz czekają na naszą decyzję.

– Emilio, mam już dość tych ciągłych wydatków na wszelkiego rodzaju zajęcia i aktywności. Dlaczego jej własny ojciec nie ma żadnego udziału w ich opłacaniu?
– Wiedziałeś, że mam córkę. Przystałeś na to. Gdybyś zamierzał być cyniczny i chciwy, nie byłbyś ze mną. Jestem zszokowana!

Wypowiedziawszy te słowa, Emilia rozpłakała się i zamknęła w pokoju. Robert zastanowił się i postanowił ją przeprosić. Dał pieniądze, których potrzebowała. Ale pozostał nieprzyjemny ślad. Nie mógł zrozumieć, dlaczego jej własny ojciec nie chce płacić za wszystkie zachcianki córki. Po raz kolejny postanowił więc porozmawiać.

– Emilia, nie gniewaj się, nie chcę się z tobą kłócić, ale powiedz mi, dlaczego twój były mąż nie płaci nic na córkę.
– Ja osobiście nie zgadzam się na jego datki. Nie potrzebuję ich.

– Uważam, że to nie jest w porządku. Okazuje się, że obcy człowiek jest zobowiązany do łożenia na cudzą córkę, a rodzimy jest zupełnie abstrakcyjny i nawet nic go nie obchodzi. Nic go nie obchodzi.
– Ty się nazywasz obcym? A ja, głupia, myślałam, że moja córka jest dla ciebie rodziną. Myślałam, że jesteś dobrym człowiekiem.

– Nie musisz mnie o nic oskarżać. Ja też mogę rzucać oskarżenia.
– To twoje prawo. I tak nie zwrócę się do mojego byłego. Nie chcesz mi dać pieniędzy? Nie dawaj! Sama na nie zapracuję. Ale nie będziemy się przed nikim upokarzać. Masz dość odpowiedzialności? W takim razie po prostu się rozstaniemy.
Dlaczego tak się wściekasz? Porozmawiajmy o tym i podejmijmy decyzję.

Nie potrzebuję żadnych decyzji. Idę do łóżka. Możesz się tu położyć. Nie jestem w nastroju do rozmowy.

Robert musiał spać na kanapie. Długo się wiercił i rozmyślał o rozmowie. Okazuje się, że jego kobieta jest przesadnie dumna, a on ma na pieńku z jej córką. A wraz z jej dorastaniem będą rosły problemy i wydatki. A jej tatuś żyje dalej i ma to w dupie. Pewnego dnia znalazł w laptopie żony jego zdjęcie. Samochód jest drogi, ubrania też. Więc nie jest biedny. Mógłby sobie pozwolić na córkę, gdyby się do niego zwrócono. Winna była duma Emilii. Postanowił porozmawiać z nim osobiście.

Rate article
Po tym, jak powiedziałem żonie, że jej córka nie jest moim problemem, prawda o naszej rodzinie wyszła na jaw