Podczas ferii zimowych postanowiłem wrócić do miasta, w którym się wychowałem. Spotkałam tam Olgę, która opowiedziała mi, co nowego wydarzyło się w jej życiu.

Olga i ja znamy się od czasów studiów. Mieszkaliśmy razem w akademiku, zakochaliśmy się w sobie na ostatnim roku i pobraliśmy się zaraz po studiach. Ponieważ dopiero co skończyliśmy szkołę, nie mogliśmy znaleźć pracy w naszym zawodzie, więc podejmowaliśmy się dorywczych zajęć, aby związać koniec z końcem.

Żyliśmy skromnie, a nawet biednie – mieliśmy wynajęte mieszkanie i nie mieliśmy samochodu, a Olga zaszła w ciążę. Nie mieliśmy też pieniędzy na wychowanie dziecka. Mimo że Olga obiecywała, że będzie mnie kochać w dobrych i złych czasach, nie mogła znieść biedy.

Zawsze frustrowało mnie to, że nasze życie nie wyglądało tak, jak życie innych ludzi. Nie mogłem zmienić wszystkiego z dnia na dzień – pracowałem w zwykłym zakładzie hydraulicznym, a mój dyplom inżyniera nie dawał dobrze płatnej pracy. Pracowałem więc tak dużo, jak to tylko możliwe, aby móc spędzać czas z rodziną.

Pracowałem w nadgodzinach, żeby zarobić dodatkowe pieniądze. Zadaniem dobrego męża jest zapewnienie rodzinie godnego życia, w tym także własnego domu. Niestety, może to być trudne, gdy pochodzi się z biednej rodziny. Zawsze ciężko pracowałem, oszczędzałem na nasze własne mieszkanie, ale ona nigdy nie wydawała się zadowolona. Jeśli pracowałem – nie było to wystarczająco dobre; jeśli nie pracowałem – miałem kłopoty.

Mieszkaliśmy razem przez 7 lat, a potem ona miała dość i poprosiła o rozwód. Najgorsze było to, że po rozwodzie nie mogłem już widywać się z synem. Bardzo za nim tęskniłem, ale nie wiedziałem, co z tym zrobić. Pewnego dnia po prostu spakowałem się i wyjechałem do pracy za granicę.

Mój krewny zabrał mnie do pracy na budowie. Nie było mnie w kraju od 8 lat, a za zarobione pieniądze zbudowałem dom, ale niestety nie ma nikogo, kto mógłby w nim zamieszkać teraz, kiedy wróciłem do domu na ferie zimowe. W moim rodzinnym mieście spotkałem Olgę, która opowiedziała mi, co ostatnio działo się w jej życiu. Żyje teraz tak, jak zawsze marzyła.

polregion.pl

Zastanawiałam się, dlaczego jest jej tak ciężko, podczas gdy jej obecny mąż wydawał się mieć wszystko, czego pragnął – ładne mieszkanie, nowy samochód, regularne wakacje. Nawet gdybym próbował rozmawiać z nią o moich własnych sukcesach, nie zrobiłoby to teraz żadnej różnicy. Popatrzyła na mnie z politowaniem w oczach i powiedziała, że w dzisiejszych czasach najważniejsze w życiu są pieniądze. Poprosiłem o spotkanie z synem; tym razem się zgodziła.

Postanowiłem, że aby życie mojego syna mogło potoczyć się inaczej, zapiszę mu w testamencie swój dom – ale jeszcze nie teraz – niech najpierw dorośnie.

Rate article
Podczas ferii zimowych postanowiłem wrócić do miasta, w którym się wychowałem. Spotkałam tam Olgę, która opowiedziała mi, co nowego wydarzyło się w jej życiu.