Postanowiłem zrobić córce niespodziankę.

Moja córka mieszka w stolicy od 2 lat. Studiuje. To mądra dziewczyna! Zdecydowanie poszła w ślady matki! Mieszka w wynajętym mieszkaniu. No właśnie, wynajętym… Mój kumpel z wojska wynajął nam je za symboliczną opłatą. Mieszkanie jest świetne. Jest małe, ale zupełnie nowe. Wciąż dziwiłem się, że udało się nam znaleźć takie mieszkanie … Pomagamy  córce , wysyłamy pieniądze. W dzisiejszych czasach studentom nie jest łatwo! A ona, kochana, sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Dzwoni do nas regularnie, wysyła nam zdjęcia, a nawet dzwonimy do siebie na Skype. Pokazuje, że jest dobrze odżywiona i ubrana – żyje cicho, spokojnie, bez imprez i nie zarasta brudem…

Ja też czasem przyjeżdżam do stolicy. Tego dnia postanowiłem odwiedzić córkę. Oczywiście jej nie uprzedziłem… Spodziewałem się, że przyłapię ją z chłopakiem… I obojgu nagiąłbym uszy! Wieczorem zadzwoniłem domofonem. Odpowiedział mi nieznany głos. Myślałem, że to dziewczyna. Powiedziałem: “Jestem ojcem Ewy ! Otwórz. Ale drzwi się nie otwierały, było cicho… Spróbowałem ponownie – nic. Najwyraźniej niespodzianka się udała! Zacieram ręce. Dzwonię do córki

– No… otwieraj już drzwi. Tata zmarzł!

Cisza w słuchawce.

– Nie martw się, wybaczę ci!

– Tato, gdzie jesteś?

– Stoję przy drzwiach. Otwórz drzwi!

Córka zamilkła i powiedziała:

– Tato, muszę się wyspowiadać… Generalnie córka od dawna nie mieszkała w tym mieszkaniu, ale wynajmuje je komuś za ponad trzy razy więcej!

Płaci czynsz na czas, a wpływy… idą na kredyt hipoteczny! Jak jej się to udało, pozostaje dla mnie tajemnicą, ponieważ potrzebowała kapitału i pracy… Ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobnie miała bogatego kochanka, ale nie udało mi się dowiedzieć, kim on był.

Moja córka jest skryta. Córka mieszka we własnym mieszkaniu: Jest nowe, w dobrej dzielnicy. To jest to mieszkanie, które widzieliśmy na zdjęciach, a nie tamto . Nic dodać nic ująć! Przedsiębiorcza młoda dama dorasta! Nie zbeształem jej, tylko trochę skarciłem… I poprosiłem, żeby przyszła. Kumpel z wojska też się nie obraził. Powiedział, że nie na darmo moja córka studiuje ekonomię!

 

Rate article
Postanowiłem zrobić córce niespodziankę.