Powiedział, że nie planuje jeszcze zostać ojcem i zniknął.

Zniknął z jej życia tak nagle, jak się w nim pojawił. Dziewczynę obudziło bębnienie deszczu o szyby. Spojrzała na ekran swojego telefonu. Wiadomość tekstowa brzmiała…

“Przykro mi, dziecko nie jest jeszcze w moich planach!”

Dziewczyna jak oparzona wyleciała z łóżka i wybrała numer swojego chłopaka. Był niedostępny.

Piękna młoda brunetka siedziała w pociągu i czekała na jego odjazd. Spiker ogłosił, że pociąg odjedzie za piętnaście minut. W głowie Aliny zaczęły pojawiać się żywe obrazy tego, co czekało ją w stolicy. Będzie studiować na prestiżowym uniwersytecie, a może nawet spotka tam swoją prawdziwą miłość. Następnego ranka dziewczyna stanęła przed biurem dużej firmy, w której chciała dostać pracę jako sekretarka. Ogromne panoramiczne okna, stylowe meble i on: przystojny, niebieskooki Mark, pracował w tej firmie jako szef działu personalnego. To właśnie on miał teraz przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną z nową kandydatką. Pomimo faktu, że Mark był pięć lat starszy od dziewczyny, rozpoczął już udaną wspinaczkę po szczeblach kariery. Był szanowany przez kolegów i popularny wśród dziewcząt ze względu na swój olśniewający uśmiech.

Nie mogły oprzeć się urokowi Marka . Młoda brunetka spodobała się Markowi, ponieważ po tygodniu zaproponował dziewczynie wspólne życie.

Alina była całkowicie pochłonięta niespodziewanie nabrzmiałym uczuciem, dlatego bez zbędnych namów wyraziła zgodę na wspólne zamieszkanie.

Na pierwszy rzut oka wydawało się, że młodzi ludzie są dla siebie stworzeni: razem się budzili, jedli śniadanie, biegali do pracy, a także spędzali razem wszystkie weekendy i święta. Idyllę zburzył jednak pozytywny wynik testu ciążowego, który dziewczyna zobaczyła już po kilku miesiącach wspólnego życia.

Alina schowała badanie USG do torebki i postanowiła, że powie mu o ciąży.

Nie wiedziała, jak on zareaguje na tę wiadomość, gdyż cały czas powtarzał jej, że jest jeszcze za wcześnie, aby mieli dzieci. Miała jednak nadzieję, że facet ucieszy się z tej nowiny, bo przecież to dziecko było owocem ich miłości.

Mark miał przyjść z pracy dopiero wieczorem i dziewczyna postanowiła, że zrobi mu niespodziankę. Kupiła ciasto w cukierni niedaleko domu, ugotowała pyszną kolację i czekała.

Przyszły ojciec przyszedł później niż zwykle. Przytulił dziewczynę jak zawsze, a potem zapytał, co mają dziś na obiad. Alina poczekała, aż zje, potem usiedli do herbaty. Położyła zdjęcie na stole.

Gdy tylko chłopak zobaczył zdjęcie, jego oczy rozbłysły i zaczął krzyczeć, że nie jest gotowy, aby zepsuć sobie życie mokrymi pieluchami i kołyskami.

Następnie zebrał swoje rzeczy i wyszedł, zostawiając dziewczynę samą w pustym mieszkaniu, gdzie natychmiast zapanowała beznadzieja i samotność.

Z pięknych oliwkowo-zielonych oczu przyszłej samotnej matki lały się łzy.

Alina miała w głowie tylko jedną myśl: On wkrótce wróci, kocha ciebie i mnie i nie zostawi nas samych!

Czas mijał, ale jej ukochany nie pojawiał się. Wyczerpana Alina zapadła w ciężki i niespokojny sen.

Dziewczyna obudziła się wcześnie rano z dzikim bólem głowy. Zmusiła się do wstania z łóżka i pójścia do pracy, gdzie po raz pierwszy w życiu zobaczyła jego rozkoszne chabrowe oczy.

Ten dzień nie różnił się od poprzednich: ten sam laptop, orzeźwiający aromat kawy i idealnie białe kołnierzyki koszul kolegów. Alina usiadła przy biurku i rozpoczęła pracę.

Dziewczyna wiedziała, że teraz ona i dziecko zostali sami i to dla jego dobra musi żyć i pozostać silna.

Jeden dzień następował po drugim. Alina szła do pracy, ponieważ wiedziała, że teraz musi nauczyć się żyć bez niego, nawet jeśli nadal trzymał się od niej na dystans.

Życie Aliny zmieniło się drastycznie w momencie, gdy została wezwana przez kierownictwo i poinformowana, że teraz przejmie obowiązki szefa działu HR, ponieważ obecny szef działu został zwolniony, a ona była jedyną osobą w całym biurze, która była zaznajomiona z bieżącymi sprawami działu.

Dziewczyna długo nie mogła uwierzyć w swoje szczęście. Ma zaledwie dwadzieścia lat, a już jest szefową działu personalnego w dużej firmie. Udało jej się!

Mimo że była w ciąży , osiągnęła to, o czym jeszcze kilka miesięcy temu nie mogła nawet marzyć.

Teraz z dnia na dzień zmieniła się w silną i niezależną kobietę, która jest też doskonałą matką. Wie, że  będzie w stanie zapewnić swojemu dziecku wspaniałą przyszłość.

Rate article
Powiedział, że nie planuje jeszcze zostać ojcem i zniknął.