Przyjechałam w odwiedziny, tęskniłam za tobą, ale dzieci są jak obcy ludzie

Rodzice zawsze troszczą się o swoje dzieci. Czasami rodzice są rozczarowani swoim dorosłym potomstwem. Jakie są dorosłe córki w naszej dzisiejszej opowieści.

Historia matki.

Barbara wychowała troje dzieci. Wszystkie są dorosłe i prowadzą samodzielne życie. Najstarszy syn ma rodzinę i pracę za granicą. Na wakacje przysyła zdjęcia i pocztówki. Matka z miłością przechowuje to wszystko i od czasu do czasu do tego wraca.

“Bardzo za tobą tęsknimy, synu. Może mógłbyś przyjechać i nas odwiedzić? Przynajmniej poznalibyśmy nasze wnuki i synową” – pisze do syna.

Jej średnia córka ma męża wojskowego. Dużo się przemieszczają. Wychowują córkę. Czasem wpadają na chwilę w odwiedziny. Mąż Barbary szanuje swojego zięcia: córka znalazła dobrego męża.

Młodsza córka nie ma życia rodzinnego. Pola była mężatką, miała syna, ale mąż ją zostawił. Dziewczyna posłuchała rady matki, by wyjechać do miasta, i wyjechała w poszukiwaniu lepszego życia. Tam dostała pracę jako szwaczka w fabryce i zabrała ze sobą syna.

Barbara jedzie w odwiedziny do najmłodszej córki.

Czy dasz sobie radę beze mnie przez tydzień? – Barbara powiedziała do męża: “Chcę odwiedzić Polę i zobaczyć, jak się miewają”.

Dawid odprowadził żonę. Nie będzie jej łatwo ciągnąć ciężkie torby, ale chce sprawić przyjemność córce. Przez wiele godzin Barbara jechała w wagonie drugiej klasy. Cieszyła się, że zobaczy córkę. Przecież od ostatniego spotkania minęły już trzy lata.

“Mamo, dlaczego nie zadzwoniłaś, że przyjedziesz? Jestem teraz w pracy. Mogę cię odebrać z dworca dopiero wieczorem”.

“Przepraszam, chciałam zrobić ci niespodziankę!” – powiedziała mama.
“Jesteś pewna, że możesz tam na mnie poczekać?”.
“Tak, w porządku”. Matka czekała, w końcu postanowiła jechać sama.

W drzwiach stał wnuk. Wysoki, posągowy, wyglądający jak jego dziadek, gdy był młody.

Witaj, mój chłopcze!” – uściskała go babcia.
“Wystarczy.” – zaczął wyswobadzać się z uścisku.
“Dlaczego wcześniej nie przyjechałaś? – zapytała zmęczona kobieta.
“Musiałam posprzątać i nakryć do stołu na twoje przybycie. Wyszłam wcześniej z pracy i zaczęłam gotować barszcz i smażyć kotlety”.

Wtedy zadzwonił telefon Barbary, a ona odpowiedziała znudzonemu mężowi, że nic jej nie jest, że ktoś jej pomógł dojechać na miejsce, a teraz jedzą kolację przy stole, który nakryła Pola.

Przy stole, stawiając talerze z barszczem, Pola zapytała matkę: “Zjesz jednego kotleta czy dwa?”. Barbara była tak zmęczona i głodna, że mogłaby zjeść trzy, ale zastanowiła się i odpowiedziała: “Po prostu połóż je na stole, a potem zobaczymy”.

W końcu na stole pojawił się talerz z pięcioma kotletami. To tyle, jeśli chodzi o odświętny stół, przy którym córka wita własną matkę. Kobieta pomyślała, że mają problemy finansowe i postanowiła, że na pewno im pomoże. Podczas kolacji córka od razu zapytała, kiedy matka zamierza wrócić. Kobieta obraziła się i powiedziała, że może wyjechać jutro, jeśli będzie jej przeszkadzać.

Barbara cały dzień była sama w domu, a wieczorem każdy siedział w swoim pokoju i coś robił. A potem wnuk szedł do sąsiadki, a Pola wychodziła z koleżankami. Matka musiała cały czas siedzieć sama.

Barbara zaczęła się nudzić i zrozumiała, że jest tu niepotrzebna. Zaczęła się szykować i podsłuchała, jak wnuk pyta matkę: “Kiedy przyjedzie wujek? Mieliśmy iść na mecz piłki nożnej”.

“Jak babcia wyjdzie”. – odpowiedziała Pola.

Zrozpaczona kobieta natychmiast spakowała swoje rzeczy i skierowała się do wyjścia. Nie pożegnała się. Z radością wyszedł po nią mąż, który przez cały ten czas tęsknił za żoną. Okazało się, że mimo całego ciepła i troski, jakie okazywali swoim dzieciom, teraz dzieci w ogóle ich nie potrzebowały.

Rate article
Przyjechałam w odwiedziny, tęskniłam za tobą, ale dzieci są jak obcy ludzie