Słysząc dwa głosy, natychmiast je rozpoznał – jego żona była z jego szefem. Układanka była kompletna – byli kochankami.

W końcu Michał miał dzień wolny. Wisiało nad nim tyle zleceń, że zakreślił ten dzień na czerwono w kalendarzu. Spał do późna, wylegiwał się w łóżku, a po porannej kawie postanowił zadzwonić do żony z pytaniem, jak wakacje. Mieli jechać razem, ale w ostatniej chwili szef zwalił na niego masę zleceń, co prawda obiecał za to dodatkową wypłatę, ale mężczyzna i tak był zdenerwowany. Za każdym razem, gdy dzwonił do żony, mówiła mu, jak bardzo za nim tęskni i że powinien rzucić pracę i przyjechać do niej.

Michał bardzo chciałby jechać do żony, ale jego szef wyjechał w podróż służbową i zostawił wszystko na jego głowie , czyniąc go prawie szefem na ten okres. Michał był bardzo zły na swojego szefa, ponieważ dobrze się dogadywali i wiedział, jak długo on i jego żona planowali te wakacje, a potem mu to zrobił. Co więcej, zamówienia nie były skomplikowane i mogli je wykonać inni pracownicy…

Zanim jego żona odebrała telefon, kawa mu ostygła, ale był zainteresowany tym , co jego żona widziała, co sfotografowała, jakie pyszne jedzenie kosztowała i dlaczego była tak smutna bez niego. Po rozmowie z żoną mężczyzna rozejrzał się dookoła i zdał sobie sprawę, że musi posprzątać, ponieważ nie robił nic, odkąd  żona wyjechała.

Kiedy zmywał naczynia, zauważył, że telefon pika. Podszedł i spojrzał na niego, i okazało się, że ani on, ani jego żona nie wyłączyli połączenia, a teraz słyszał, jak z kimś rozmawia. Słysząc dwa głosy, natychmiast je rozpoznał – jego żona była z jego szefem. Układanka była kompletna – byli kochankami.

Teraz wszystko zaczęło się układać. Było jasne, dlaczego szef kazał mu zostać, aby dokończyć zamówienie, ponieważ chciał odpocząć z jego żoną. Nie oddzwonił do żony, rozłączył się i zaczął rozmyślać, bo w takiej sytuacji nie można było podejmować decyzji pod wpływem chwili.

Dopiero niedawno zaczęli mieszkać razem w mieszkaniu jego żony i kupił do tego mieszkania wiele rzeczy, więc wiedział, że jeśli się rozwiodą, zostanie z niczym, a szef zwolni go z dobrej posady. Ale takiej postawy też nie chciał tolerować.

Następnego ranka mężczyzna ponownie rozmawiał z żoną, obiecał, że jutro do niej przyjedzie, a z jej głosu jasno wynikało, że nie może zrozumieć, jak to możliwe, i zapytała go, kogo poprosił o wolne , skoro jego szef wyjechał. Wtedy zaczął poważną rozmowę, bo nie powiedział żonie o wyjeździe szefa , a następnie dodał, że słyszał ich wczorajszą rozmowę i wszystko zrozumiał.

Następnie powiedział, że składa pozew o rozwód i jutro opuści jej mieszkanie, a ona będzie mogła dalej romansować bez przeszkód

Potem jego żona próbowała się do niego dodzwonić kilka razy, a następnego ranka wróciła do domu, mimo że miała być tam jeszcze kilka dni. Michał nie zdążył jeszcze spakować swoich rzeczy, więc go przyłapała.

Zaczęła przepraszać, padając na kolana, obiecując, że to był ostatni raz, że to się już nigdy nie powtórzy. Rozmawiali o tym przez długi czas, próbując zrozumieć siebie nawzajem, a potem mężczyzna zdał sobie sprawę, że zbyt mocno kocha swoją żonę, by ją tak zostawić. Postanowił spróbować jeszcze raz , ale wciąż nie jest pewien, czy może jej to wybaczyć.

Rate article
Słysząc dwa głosy, natychmiast je rozpoznał – jego żona była z jego szefem. Układanka była kompletna – byli kochankami.