Teść celowo drwił z zięciem, aby sprawdzić, czy jest on odpowiednim mężczyzną dla jego córki.

Znajomi mówili, że mężczyzna miał pecha do żony, ale jeszcze większego miał do jej rodziców.

Dziewczyna była z domu bogata, niczego sobie nie odmawiała. Wysłano ją na dobrą uczelnię i pomagano we wszystkim. Gdy skończyła studia poszła do pracy, ale wszystko co zarobiła było dla niej. Trzymała to na swoim koncie. Jej ojciec bardzo to w córce ceniał, nazywał to “akumulacją kapitału”, ale nigdy nie przepuścił okazji, by zbesztać jej męża za to, że nie wnosi do rodziny wystarczająco dużo pieniędzy.

– Musisz być filarem, aby moja córka stała za tobą jak kamienny mur,  czy będziesz w stanie zapewnić jej utrzymanie, jeśli zachoruje? Czy masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby zabrać ją za granicę na wakacje?

Kwestia pieniędzy nigdy nie przeszła przez myśl samych nowożeńców, byli całkiem zadowoleni ze wspólnej kasy, ale teść czepiał się chłopaka przy każdym spotkaniu. Doszło do tego, że facet obawiał się każdego spotkania z rodzicami żony i za każdym razem starał się znaleźć pilne sprawy na ten dzień. Miał więc nadzieję, że ominą go również  urodziny teścia, ale dziewczyna dosłownie zaciągnęła go za ucho, posadziła przy stole i zmusiła do uśmiechania się do wszystkich zaproszonych kolegów ojca.

– Czym wasz zięć zajmuje się zawodowo? -nagle padło pytanie od jednej z kobiet.

– Jest zwykłym pracownikiem biurowym, – odparł pogardliwie solenizant, – przynosi do domu grosze, moja córka jako jedyna dźwiga rodzinę na swoich barkach…

Mężczyzna był zmęczony znoszeniem tych kpin. Zawsze był tylko upokarzany, a to było nie tylko przykre, ale i demotywujące.

– Po pierwsze, nie jestem “zwykłym pracownikiem biurowym”, jestem szefem zespołu planistycznego, a po drugie, moja pensja nie jest groszowa. Czy nie wiesz, że za wszystko płacimy wspólnie ? Niestety, nie mogę za pstryknięciem palców zostać dyrektorem i kupować żonie zamków i drogich samochodów, ale skoro chcesz dla swojej córki jak najlepiej, to dlaczego nie pomogłeś nam kupić domu?

Teść nucił przy tym wesoło. Wyraźnie podobał mu się widok rozzłoszczonego mężczyzny.

Później, po świeczkach, ciastku i herbacie, gdy mężczyzna wyszedł  na papierosa, teść dołączył do niego.

– Nieźle – powiedział zamyślony – zdecydowanie robisz postępy. Nie jesteś głupi, znasz swoją wartość i wreszcie potrafisz stanąć w swojej obronie. Nie zawsze trzeba być cierpliwym, inaczej zostaniesz tam, gdzie jesteś.

Mężczyzna zdawał sobie sprawę, że teść celowo go wkurzał, doprowadzając do temperatury wrzenia, aby zobaczyć, jak młody człowiek zareaguje. Pieniądze nie były tak ważne jak umiejętność ochrony granic swoich i człowieka, którego kochał. Zięć po swoim występie na przyjęciu urodzinowym natychmiast stał się poważniejszy i solidniejszy w oczach rodziców żony.

Rate article
Teść celowo drwił z zięciem, aby sprawdzić, czy jest on odpowiednim mężczyzną dla jego córki.