W rezultacie Roksana rozwiodła się z mężem, a mieszkanie sprzedali. Za kwotę należącą do Roksany, mogli kupić jednopokojowe mieszkanie w dogodnej lokalizacji.

Po rozwodzie z mężem Roksanie udało się kupić mieszkanie z jedną sypialnią w złej dzielnicy. Do przedszkola i przychodni było daleko, połączenia autobusowe były słabe, a w pobliżu nie było żadnych supermarketów. Jej matka nie wspierała Roksany, gdy w wieku dziewiętnastu lat postanowiła wyjść za mąż.

– Pomyśl jeszcze córeczko. Nie podoba się mi twój narzeczony. Taki niedojrzały się wydaje. – mówiła mama
– Kocham go. Jest po prostu zabawny, a to wkrótce minie. W końcu jesteśmy jeszcze młodzi, – broniła się Roksana
– Masz prawo robić, co chcesz.

Matka Roksany odradzała jej zamążpójście, ale ona mimo to wyszła za mąż. Pierwszą rzeczą, jaką zrobili, było wynajęcie mieszkania, a kiedy Roksana zaszła w ciążę z ich pierwszym dzieckiem, matka postanowiła sprzedać mieszkanie i dać córce część pieniędzy. Resztę dołożyli rodzice jej męża.

freepik.com

Mężczyzna ciągle pracował, a wieczorami spędzał czas w Internecie. Dwa lata później pojawiło się kolejne dziecko, więc mama musiała zostać opiekunkom do wnuków. Córka stale skarżyła się jej na brak gotówki.

Kiedy ich najmłodsze dziecko miało roczek, rodzina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Zaczęły się kłótnie i oskarżenia, bo okazało się, że mąż Roksany grał w gry hazardowe przez Internet, wykorzystując wszystkie ich pieniądze. Obiecał żonie: “Musimy wytrzymać jeszcze jakiś czas, a potem będziemy pławić się w pieniądzach”.

W wyniku rozwodu Roksana kupiła za otrzymane pieniądze mieszkanie z jedną sypialnią w złej dzielnicy. Do przedszkola i lekarza trzeba było daleko dojeżdżać, połączenia autobusowe były słabe, a w pobliżu nie było supermarketów.

Roksana była zdesperowana, więc poprosiła mamę o pomoc.

– Zamieńmy się mieszkaniami, Mamo. Ty możesz wziąć mój pokój, a ja wprowadzę się do ciebie i dzieci.

Mama odmówiła i zaproponowała rozwiązanie: pójść do pracy, wziąć kredyt.

– Zdajesz sobie sprawę z tego, że Karol zacznie uczęszczać do przedszkola dopiero za rok. Jak mamy żyć do tego czasu?
Mama tylko wzruszyła ramionami. Córka zebrała dzieci, zatrzasnęła drzwi i na rok zerwała kontakt.

Rate article
W rezultacie Roksana rozwiodła się z mężem, a mieszkanie sprzedali. Za kwotę należącą do Roksany, mogli kupić jednopokojowe mieszkanie w dogodnej lokalizacji.