Wiele osób uważa, że życie w domu jest wspaniałe! Ale czy rzeczywiście tak jest?

Och, niektórzy ludzie są romantyczni. Oglądają amerykańskie filmy, gdzie rodziny żyją szczęśliwie w dużych domach, i myślą, że tak samo jest u nas. Ale przecież Ameryka to Ameryka, u nas wszystko jest inne. Ludzie myślą, że jak się ma swój dom, to jest się wolnym i wszystko można.

Można grillować, leżeć w hamaku i kołysać się, nikt nie krzyczy, nie gwiżdże, nie hałasuje. Masz swój teren i żadnych sąsiadów w pobliżu. Ale to nie jest tak, jak się wydaje. Dom – to przede wszystkim ciężka praca, bo stoi na ziemi, o którą trzeba zadbać. O dom również trzeba dbać. Trzeba wbić gwóźdź, tam naprawić dach, a nawet elewację. A wszystko to właściciel domu musi zrobić sam.
Przyjrzyjmy się kilku najczęstszym problemom występującym w domach.

1. Niedogodności zimą

Mieszkanie w domu zimą to nie lada wyzwanie. Jeśli masz ogrzewanie gazowe lub elektryczne to jesteś wielkim szczęściarzem. Jeśli nie – powitaj ból rąk i pleców, bo musisz gromadzić drewno na opał, rąbać je. I to jest cholernie ciężka praca. Nie zapominajmy, że kiedy jest dużo śniegu, trzeba wstać rano i odśnieżyć podwórko – jak można inaczej chodzić? W mieszkaniu zrobi to ktoś inny.

2. Pilnowanie terenu.

Możesz mieć dom cały obsadzony trawnikiem i kwiatami, z pięknymi ścieżkami. Ale nawet o to wszystko trzeba dbać. Bo trawnik trzeba kosić i podlewać, a kwiaty też wymagają pielęgnacji. A jeśli posadzi się warzywa, pracy będzie jeszcze więcej. O jakich wakacjach możemy tu mówić?

3. Bezczelni sąsiedzi

Nie tylko mieszkania mają ciągłe problemy z hałaśliwymi sąsiadami. W domach jest dokładnie tak samo. Ulubionym konfliktem jest walka o kawałek ziemi. Sąsiad może uważać, że pięć centymetrów Twojej ziemi należy do niego, a Ty będziesz mieć ciągłe kłótnie.

4. Hałas

Tak, tak, w domu też może być hałas. Wieczorami psy ciągle szczekają, wyją i piszczą. Rano pieją koguty, nie da się spokojnie spać. A rano można wyjść na podwórko na kawę, a pod płotem lub na podwórku śpi pijak. Taka gratka, prawda?

Jak mówi przysłowie, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Jeśli jednak zdecydowałeś się sprzedać mieszkanie i wyjechać na wieś w poszukiwaniu świeżego powietrza, dokładnie przeanalizuj ten temat. Wieś zdecydowanie nie jest dla wszystkich, a czasami w ogóle nie jest dla ludzi z miast.

Rate article
Wiele osób uważa, że życie w domu jest wspaniałe! Ale czy rzeczywiście tak jest?