Zastanawiam się, czy dzisiejsi uczniowie wiedzą, jak robić to, co my robiliśmy, kiedy chodziliśmy do szkoły.

Niektórzy ludzie mówią, że ich zdaniem edukacja w dzisiejszych czasach jest o wiele lepsza niż w czasach komuny. Staje się to po prostu śmieszne, ponieważ w rzeczywistości w czasach komuny dzieci były o wiele lepiej przystosowane do życia. i po prostu samodzielne, w przeciwieństwie do dzisiejszych. Co dokładnie je różniło?

1.Umiejętności w sferach pracy
W tamtych czasach nie było wielkim zaskoczeniem, gdy dziecko w siódmej czy ósmej klasie potrafiło obsługiwać palnik, naprawić telewizor czy wymienić gniazdko elektryczne. Tego uczono w szkole. Każda nastolatka wiedziała, jak gotować i szyć. Już w szkole były prawdziwe gospodynie domowe, gotowe do życia. Teraz większość z nich nie potrafi nawet usmażyć ziemniaków.

2.Komunikatywność
Nowe pokolenie dzieci nie jest zbyt towarzyskie. Dużo wysiłku wymaga od nich znalezienie kogoś, z kim mogłyby porozmawiać lub dowiedzieć się czegoś. Powodem jest to, że większość czasu spędzają w Internecie. Komunikacja twarzą w twarz od dawna jest czymś niewartym uwagi. Jak można być przyzwoitym człowiekiem, jeśli nie wie się, jak funkcjonować w społeczeństwie?

3. Łamanie nie jest budowaniem.
Obecne pokolenie stało się przykładem społeczeństwa konsumpcyjnego. Nikt nie dba i nie interesuje się naprawą jakiegoś sprzętu, aby zaoszczędzić pieniądze, ani nie używa swojego mózgu, aby stać się trochę mądrzejszym.

Po co? Wszystko można kupić. Za komuny, w PRL dzieci ceniły pracę rodziców i swoją własną. Były zainteresowane tym, żeby coś naprawić.

Rate article
Zastanawiam się, czy dzisiejsi uczniowie wiedzą, jak robić to, co my robiliśmy, kiedy chodziliśmy do szkoły.