Dopiero na starość doceniła zalety małżeństwa

Jej pierwsze małżeństwo zakończyło się rozwodem. Były mąż natychmiast znalazł sobie drugą, a ona wyjechała do rodziców na wieś. Kobieta pracowała i nie myślała o życiu osobistym. Kobieta za bardzo kochała swojego byłego małżonka.

Lata mijały. Kobieta awansowała i wróciła do miasta. Tam poznała mężczyznę, który był jej przełożonym. Był od niej starszy,  imponował jej. Po dwóch tygodniach  kobieta zdała sobie sprawę, że go lubi. Była zainteresowana komunikacją z nim, słuchaniem go.

W tym czasie ona miała 30 lat, a on 45. Poprosił ją, aby z nim zamieszkała. Pomimo tego, że miał dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa, kobieta zgodziła się. Szybko znalazła z nimi wspólny język i zastąpiła im matkę. Kobieta promieniała ze szczęścia, bo myślała, że znalazła nową rodzinę. Po pięciu latach związku kobieta zaproponowała jego legalizację, na co jej konkubent odpowiedział:

– Po co ci pieczątka? Żyjemy i tyle!

Kobieta wzruszyła ramionami, nie chcąc się narzucać. Kochali się, może rzeczywiście nie było sensu brać ślubu. Jej konkubent dobrze zarabiał, traktował ją z szacunkiem, okazywał miłość – czego jeszcze potrzeba do szczęścia?

Minęło piętnaście lat. Dzieci dorosły i założyły własne rodziny. Para  dokonała remontu, kupiła nowy samochód, a nawet dom na wsi.

Rok później mężczyzna zachorował. Wszystkie jego oszczędności zostały przeznaczone na leczenie i musiał zrezygnować z pracy. Kobieta sama ciągnęła wszystko i zaopiekowała się nim. Nie poddawała się nawet w tych momentach, gdy został przykuty do łóżka.

Dzieci rzadko ich odwiedzały i dzwoniły. Żartowały, że wkrótce wyzdrowieje i przeżyje wszystkich. Kobieta rozumiała, że mężczyźnie zostało bardzo mało czasu. Rok cierpienia dobiegał końca. Umarł. Sama zorganizowała pogrzeb, a po stypie przeniosła się do domu na wsi. Jej samotność nie trwała długo.

W progu pojawiły się dzieci i oświadczyły, że są bezpośrednimi spadkobiercami, a ona jest nikim.

– Nasz ojciec zapisał wszystko u nas. Wystawiliśmy dom na sprzedaż, możesz tu zostać, dopóki nie pojawi się kupiec. A potem wrócisz do siebie. Nie licz na nas, mamy własne rodziny i zmartwienia.

Kobieta płakała, bo oczywiście nie spodziewała się tego po dzieciach. Kobieta wychowywała je przez 20 lat i obdarzała matczyną miłością. Bardzo ją to bolało, ale nie było komu się poskarżyć. W wieku 50 lat, dzięki swojej dobroci i skromności została z niczym.

Rano spakowała swoje rzeczy i wyjechała do domu rodziców. Mieszka tam do dziś.

Jakim cudem dzieci nie gryzło sumienie? Widziały, ile wysiłku włożyła ta kobieta, ile czasu i pieniędzy kosztowało ją kupienie nieruchomości, leczenie ich ojca … Nie tyko ich ojciec zarabiał! Ale udowodnić to jest  niestety trudno.

Rate article
Dopiero na starość doceniła zalety małżeństwa