Główne oznaki silnej osobowości

Każdy z nas chce mieć silną osobowość,  pewnych słabości w zachowaniu czy charakterze protekcjonalnie nie zauważamy. Ale jak podejść do tego zagadnienia obiektywnie i ocenić siebie, niejako z zewnątrz? Prawdopodobnie każdy, przynajmniej raz, zastanawiał się nad tym i nie zawsze znajdował odpowiedź. Zastanówmy się wspólnie, jakie oznaki mogą świadczyć o tym, że jesteś naprawdę pewny siebie, potrafisz upierać się przy swoim, masz własne zdanie niezależnie od opinii innych, w tym przełożonych, jesteś gotów podać pomocną dłoń słabszym od siebie.

1. Jesteś dość powściągliwy.

Nie wszyscy  mogą się z Tobą zapoznać, podświadomie wyczuwają Twoją powściągliwość i niewidzialną barierę w komunikacji z Tobą.

2. Samowystarczalność.

Nie szukasz sposobów na zawieranie nowych znajomości, po prostu rozmawiasz sam ze sobą, siedzisz samotnie, obserwując gwar wokół siebie. Oceniasz własne działania, nie interesujesz się opinią innych i nie dążysz do rozgłosu.

3. Nie czekasz na aprobatę swoich działań od nikogo, sam podejmujesz decyzje i jesteś za nie odpowiedzialny.

4. Nie tolerujesz “nicnierobienia” i zwykłego lenistwa. Po prostu skreślasz ich z listy przyjaciół.

5. Nigdy nie “pierzesz publiczne swoich brudów ” i nie przeglądasz ich “brudów”. Plotkowanie, ocenianie wad innych nie istnieje w twoim życiu, nie marnujesz na to swojego cennego czasu.

6. Nie przerywasz ludziom w połowie rozmowy. Twoi koledzy i przyjaciele wiedzą, że zawsze słuchasz i udzielasz rad, nie zwracając uwagi na emocje, które wywołało ujawnienie się rozmówcy.

7. Nie przyjmujesz wymówek i wyjaśnień innych ludzi dotyczących niewypełnionych zobowiązań. Branie odpowiedzialności za swoje słowa jest dla Ciebie o wiele ważniejsze niż szukanie powodów, aby od nich odejść.

8. Masz lęki i fobie, ale wiesz, jak sobie z nimi radzić, wiesz, co może mieć na Ciebie negatywny wpływ i umiejętnie unikasz takich wpływów.

Rate article
Główne oznaki silnej osobowości