Na weselu najbardziej popisali się rodzice pana młodego, wyprzedziła ich tylko mama panny młodej.

Kobieta samotnie wychowywała córkę. Nigdy nie wyszła za mąż.

Gdy była młoda, doświadczyła wielu trudności. Jej ojciec wcześnie zmarł, matka cały czas chorowała. Dziewczyna musiała rzucić szkołę i podjąć pracę, by jakoś sobie poradzić.

W pracy poznała pewnego mężczyznę. Okazało się, że został on jej dyrektorem. Biorąc pod uwagę fakt, że dziewczyna była niedoświadczona i naiwna, uwierzyła mężczyźnie i zakochała się. Potem zaszła w ciążę. Gdy mężczyzna się o tym dowiedział po prostu ją zwolnił. Nie chciał, aby plotki rozchodziły się na jego temat. Dziewczyna była na niego zła, opuściła rodzinne miasto, zostawiła matkę i postanowiła osiedlić się w nowym miejscu. Po urodzeniu córki kobieta była szczęśliwa. Choć nie było bogactwa, drogich zabawek kochała swoją córkę, a ta szanowała matkę.

W końcu jej córka zmieniła się w mądrą i piękną dziewczynę. Ukończyła z wyróżnieniem szkołę medyczną. Rodzina nie miała żadnych oszczędności, gdyż wszystko co zarobiła kobieta wysyłała matce, bo ta była chora.

Kobieta zobaczyła rodziców pana młodego w przeddzień ślubu. Chcieli z nią omówić pilne sprawy. W ich domu wszystko było luksusowe, czyste i nowoczesne.  Rodzice jej zięcia przez cały wieczór chwalili się swoimi osiągnięciami i bardzo szczegółowo opisywali wszystko w swoim domu.

-Nie musisz się martwić, doskonale rozumiemy, że nie możesz wyłożyć pieniędzy na wesele naszych dzieci. Ale chyba możesz zapłacić za siebie, czy może to my też powinniśmy zrobić ? –  matka zięcia uśmiechnęła się szyderczo.

Kobieta czuła się nieswojo w ich domu,  trzymała się na uboczu. Nie chciała przecież zakłócić ślubu swojej córki. Musiała więc uzbroić się w cierpliwość.

W dniu uroczystości kobieta prawie płakała patrząc na córkę. Wyrosła na prawdziwą piękność, suknia bardzo jej pasowała. Co prawda nie była to suknia od projektanta, ale kupiła ją dla córki osobiście. I sama też była w stanie zapłacić za gości.

Teściowie niestrudzenie chwalili się, jak to oni zapłacili za ślub syna. Przypisywali sobie wszystkie zasługi. Jakie wspaniałe wesele wyprawili! A ta kobieta zachowała spokój. Pomyślała, że po prostu nie będzie miała z nimi więcej do czynienia. Kiedy przyszedł czas na wręczenie prezentów, rodzice pana młodego przejęli inicjatywę. Nie wahali się podać ceny prezentów. I dopiero po tym przekazali prezent nowożeńcom.

Podarowali im wycieczkę na miesiąc miodowy do ciepłego kraju. Wszyscy bili brawo za ich hojność. Przyszła kolej na matkę panny młodej. Wszyscy zaproszeni pozostali wobec niej obojętni i zaczęli wylewnie pałaszować jedzenie i picie.

A ona powiedziała :

Synu, chciałabym ci dziś dać najcenniejszą rzecz, jaką mam – moją córkę. Dbaj o nią i kochaj ją do końca życia. Gdy wrócisz z podróży poślubnej, możesz zamieszkać w swoim mieszkaniu. Oto klucze do niego.

Gościom jedzenie wypadało z ust. A rodzice pana młodego zzielenieli ze złości. Co to jest? Jak ta prosta kobieta ich przechytrzyła? Młodzi podeszli do matki panny młodej i podziękowali jej za tak hojny prezent.

Rate article
Na weselu najbardziej popisali się rodzice pana młodego, wyprzedziła ich tylko mama panny młodej.