Pewnego dnia zadzwonił dzwonek do drzwi. Pospieszył otworzyć, myśląc, że jego mama przyszła odwiedzić wnuki. Ale na progu stała kobieta. Wyglądała na chorą. Obok niej stała dziewczynka w wieku około dziesięciu lat.

Wiktor jest już po trzydziestce. Ale nie zamierza się żenić. Początkowo twierdził, że nie ma jeszcze dość zabawy. Spojrzał na swoich już żonatych przyjaciół i zdał sobie sprawę, że nie jest gotowy na takie życie. Kontrola ze strony żony, kłótnie, codzienne życie, dzieci. Wszyscy jego kumple nie mogą posiedzieć spokojnie przy piwie. Nie rozmawiają już nawet o wędkarstwie. To samo dotyczy piłki nożnej.

Ale Wiktor szybko zmienił zdanie, gdy zobaczył dziewczynę idącą w jego kierunku. Jej wygląd natychmiast przykuł jego uwagę. Zainteresował się nią i powoli podążył za nieznajomą. Dziewczyna zauważyła, że ktoś za nią idzie, ale starała się nie zwracać na to uwagi. Następnie szybko wsiadła do autobusu. Wiktor nie zdążył.

Następnego dnia szedł tą samą drogą, spodziewał się, że dziewczyna znów tam będzie. Przez kilka dni czekał i w końcu się doczekał. Zobaczył ją. To był moment, którego nie mógł przegapić, więc postanowił podejść do dziewczyny. Miała na imię Wiktoria. Od tamtej pory nie rozstawali się. Wraz z pojawieniem się Wiktorii opinia Wiktora na temat małżeństwa bardzo się zmieniła. Chciał, aby została jego żoną.

Para założyła rodzinę. Dziewczyna okazała się doskonałą gospodynią. Prowadzili wspaniałe, wyważone życie. Przyjaciele naśmiewali się z niego. Mówił, że nigdy w życiu się nie ożeni.

Rok później urodził im się syn, a dwa lata później córka. Byli szczęśliwi. Wiktor pomagał i wspierał żonę we wszystkim, a dzieci codziennie biegły w ramiona ojca z radosnymi okrzykami i uściskami. Matka Wiktora nie mogła się nacieszyć swoimi dziećmi. Jej syn znalazł taką mądrą żonę.

Pewnego dnia zadzwonił dzwonek do drzwi. Wiktor pospieszył otworzyć, myśląc, że jego mama przyszła odwiedzić wnuki. Ale na progu stała kobieta. Wyglądała na chorą. Dziewczynka w wieku około dziesięciu lat stała obok niej. Kobieta ledwo mówiła…
– Witaj. Z trudem mnie rozpoznasz. Jestem Maria. Niewiele się znamy. Pamiętasz? A to jest twoja córka. Nigdy bym jej tu nie przyprowadziła, gdyby nie moja choroba. Jadę do szpitala. Nie mam z kim zostawić córki. To mądra i spokojna dziewczynka.

Przytuliła dziewczynkę, kazała jej słuchać ojca i wyszła. Wiktor stał zawstydzony. Jego żona stała za nim, słyszała wszystko. Dziewczynka została zabrana do pokoju. Wiktor próbował wytłumaczyć żonie, że nie rozumie, co się dzieje. Ale ona nie zadawała zbędnych pytań, wszystko było jasne – to było przed nią. Nadszedł czas, aby zrobić coś z dziewczyną i przedstawić ją jej bratu i siostrze. Sytuacja stopniowo łagodniała. Wiktoria zadzwoniła do teściowej i poprosiła ją o przyjazd.

Powiedzieli jej , że ma kolejną wnuczkę. Następnego dnia Wiktor postanowił zrobić test na ojcostwo. Tak dla pewności. Potem zabrał córkę i pojechał odwiedzić jej matkę, która była w szpitalu. Lekarze twierdzili, że kobietę można wyleczyć. Potrzebowała tylko lekarstw, ale były one drogie. Wiktor spojrzał na dziewczynkę i zapewnił ją, że na pewno wyleczą jej matkę.

Kilka dni później przyszły wyniki. Potwierdziły jego ojcostwo. Mama Wiktora była szczęśliwa, że została babcią kolejnej wnuczki. Na chwilę zabrała dziewczynkę ze sobą.

Niech wie, kim jest jej babcia. Matka dziewczynki została w końcu wyleczona. Wiktor poprosił o pożyczkę w pracy. Szef wyszedł mu naprzeciw. Miesiąc później Maria została wypisana ze szpitala.

Cała rodzina pojechała się z nią spotkać.
Wiktor i Wiktoria oraz jego matka i córka.
Maria nie mogła powstrzymać łez. Była wdzięczna, że nie odwrócili się od niej i nie zostawili jej samej z kłopotami. Obiecała zwrócić pieniądze za leczenie. Ale on szybko ją uspokoił.

– Nie ma potrzeby niczego zwracać. Tak długo nie wiedziałem o istnieniu mojej córki. Więc żyj dla jej dobra. A ja nadal będę ci we wszystkim pomagał.
Na twarzy Wiktorii pojawił się uśmiech.

Była naprawdę dumna ze swojego męża.

Rate article
Pewnego dnia zadzwonił dzwonek do drzwi. Pospieszył otworzyć, myśląc, że jego mama przyszła odwiedzić wnuki. Ale na progu stała kobieta. Wyglądała na chorą. Obok niej stała dziewczynka w wieku około dziesięciu lat.