Teściowa nalega, aby pomogli jej wymienić stare meble na nowe.

Oliwia i Adam są małżeństwem od siedmiu lat. Ich życie jest dobre, ale wciąż nie mają dzieci. Postanowili najpierw żyć sami ,  nie spieszy im się do posiadania dzieci. Tego roku planowali wyjechać na wakacje za granicą , ale potem postanowili wyremontować swoje mieszkanie. Potem chcą kupić samochód, a następnie pomyśleć o dzieciach. Są przyzwyczajeni do życia na wysokim poziomie. Patrzą na znajomych, którzy mają dzieci i od razu się boją. W końcu trzeba urodzić dziecko, poświęcić mu cały swój czas, nakarmić je, ubrać. To nie pozostawia wiele czasu dla siebie.

W niedzielę pojechali odwiedzić rodziców Adama. Dobrze się bawili. Mama Adama znów zaczęła mówić o tym, że musi wymienić stare meble. A potem kazała dzieciom dać jej pieniądze ba ten cel . Oliwia rozmawiała już o tym z Adamem. Dlaczego mieliby dawać jej swoje ciężko zarobione pieniądze? Gdyby była chora lub potrzebowała jedzenia, to byłaby inna sprawa. Ale ona widziała , że Oliwia i Adam chcą zmienić swoje meble i też chciała to zrobić.  I w ten sposób jego rodzice wyciągnęli ręce po pieniądze zaoszczędzone na samochód.

Nie pomógł nawet fakt, że Oliwia rozmawiała już z Adamem na ten temat w domu. Wręcz przeciwnie, zaczął się kłócić i sprzeczać z żoną. To samo zrobiła  teściowa. Stwierdzili, że rodzicom  trzeba pomagać. W końcu to jego rodzice. I nikogo nie interesuje, że jego rodzice mają drugiego syna. Niech zrobi coś, żeby im pomóc. Adam już daje rodzicom dwa tysiące co miesiąc. Czy to za mało? Nie, oni potrzebują pieniędzy, które zaoszczędzili na samochód.

Oliwia długo słuchała, jaka to z niej chciwa i bezduszna kobieta. I od kogo to słyszała? Od swojego męża! Nie mogła już tego znieść. Wstała od stołu i wyszła. Adam  nie wyszedł za nią. W domu Oliwia natychmiast zaczęła pakować rzeczy Adama. Nie potrzebowała takiego mężczyzny. Skoro nie potrafi jej obronić przed własnymi rodzicami. Oliwia uważa, że ma rację. W końcu ona też pracuje na etacie i zarabia tyle, co jej mąż.

Rano Adam wrócił do domu, ale Oliwia nie wpuściła go do środka. Wystawiła rzeczy męża za drzwi. Powiedziała mu również, że składa pozew o rozwód. Adam dostanie stary samochód, a ona pieniądze, które oszczędzali na nowy. Oliwia zatrzyma mieszkanie, ponieważ jest to dom jej matki. Mężczyzna nie ma z tym nic wspólnego. Dobrze, że nie mieli dzieci…

Rate article
Teściowa nalega, aby pomogli jej wymienić stare meble na nowe.